UPOZORNĚNÍ: Materiál lze nakupovat pouze s dovozem až k Vám domů. Vlastní odvozy materiálu jsou dočasně pozastaveny.


Hmoždinka EJOT IDK-T s plastovým trnemOdeslat dotaz
Výrobce:Ejot
Dostupnost:skladem
Běžná cena:4,24 Kč s DPH
Vaše cena: 4,00 Kč / ks
bez DPH: 3,31 Kč / ks
Zvolte variantu:
Celková cena: 4 Kč s DPH 3 Kč bez DPH
ks


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1-3 prac. dny
Dopravcem: 2-5 prac. dny

Doprava zdarma

Objednejte alespoň 5 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Ke zboží dále doporučujeme přikoupit

Talířová hmoždinka EJOT IDK-T s plastovým trnem je určena  pro kotvení tepelně izolačních desek z bílého polystyrenu, šedého polystyrenu, soklového polystyrenu do betonu a plného stavebního materiálu ve vnějších teplelně izolačních systémech ETICS. Talířová hmoždinka je vyrobena z polyetylenu, trn z polyamidu (nylonu) s  vyztuženým skelným vláknem. Talířová hmoždinka IDK-T s plastovým trnem je vhodná pro stavební materiály tříd A, B (betonu, plných keramických i silikátových cihel). Talířová hmoždinka IDK-T s plastovým trnem zajišťuje stálý přítlak izolačních desek na lepící tmel a zabraňuje zvedání desek od podkladu. Zároveň se snižuje smykové zatížení desek což způsobuje, že se desky nemohou posouvat do stran. Pro stanovení užitné délky kotvící hmoždonky IDK-T s plastovým trnem je třeba brát v úvahu tloušťku izolace a všechny nenosné krycí vrstvy (např. stará omítka, lepidlo). Počet hmoždinek při montáži je závislý na výšce budovy, tvarových charakteristikách budovy, umístění budovy, větrové oblasti a kvalitě podkladu pro kotvení. Pro eliminaci možného prokreslení hoždinek IDK-T s plastovým trnem  skrz fasádu doporučujeme provést zápustnou montáž hmoždinek.

Povrchová montáž Talířové hmoždinky IDK-T s plastovým trnem:

Do předem vyvrtaného a dostatečně čistého otvoru vložíme hmoždinku EJOT IDK-T s předmontovaným plastovým trnem a poklepem ji dorazíme k izolantu. Trn zatlučeme tak, aby se talířek hmoždinky zatlačil cca. 2 mm pod povrch izolantu. Abychom předešli nežádoucímu prohnutí tepelné izolace kotvíme izolaci ve všech spojích izolačních desek a jednou až třemi hmoždinkami do plochy desky, vždy v místě naneseného lepidla. Spotřeba hmoždinek na 1m2 je cca 6 - 8 kusů, dle podkladu. U novostavby určíme správnou délku hmoždinky IDK-T s plastovým trnem součtem kotevní hloubky (40 mm třída A,B,C,D, 65 mm třída E), tloušťky izolantu a 20 mm vrstvy lepidla (např.: na zateplení 100 mm polystyrenem použijeme hmoždinky o délce 160 mm). U rekonstrukcí, kde kotvíme přes již stávající omítku (břízolit, štuková nebo minerální omítka) je nutné připočítat sílu této vrstvy do celkové délky hmoždinky (zpravidla 20-30 mm). Celková délka hmoždinkyIDK-T s plastovým trnem u rekonstrukce při zateplení 100 mm polystyrenem by tak činila 180 mm (platí pro třídy A,B,C,D). Talířová hmoždinka IDK-T s plastovým trnem musí být vždy ukotvená celou svou rozpěrnou částí ve zdivu. Po ukotvení všech talířových hmoždinek zastěrkujeme viditelné talířky a tepelnou izolaci vhodným fasádním lepidlem a následně vytvoříme s vloženou sklotextilní perlinkou výztužnou armovací vrstvu.

Zápustná montáž Talířové hmoždinky IDK-T s plastovým trnem:

Zápustné kotvení fasádní tepelné izolace je způsob kotvení, který odbourává tepelné mosty a eliminuje možné prokreslení kotvících hmoždinek skrz fasádu. Zápustné kotvení je moderní a v poslední době velmi používaný systém montáže talířových hmoždinek. Do tepelné fasádní izolace vyhloubíme pomocí frézky kruhovou výseč o rozměru 70 mm. Následně fasádní desku ukotvíme hmoždinkou IDK-T s plastovým trnem, jejíž talířek zůstává po zavrtání zapuštěn cca. 20 mm od vnější části tepelné izolace. Do vzniklého prostoru přiložíme bílou nebo šedou polystyrenovou zátku o průměru 70 mm. Po zaklopení hmoždinek zátkami vznikne ideálně rovná plocha, která je připravena na provedení výztužné armovací vrstvy pomocí správného stěrkového tmelu s vloženou sklotextilní síťovinou. Délku kotvících hmoždinek určujeme podobně jako u povrchové montáže s tím rozdílem, že od celkové délky hmoždinky odečteme 20 mm vzhledem k zapuštění hmoždinky.

Třídy stavebních materiálů, do kterých lze izolaci kotvit hmoždinkami IDK-T s plastovým trnem.

A - beton, lícové betonové dílce

B - plné cihly, vápenopískové tvárnice, tvárnice z lehčeného betonu

Doporučená spotřeba: 6ks/m2

Kotevní hloubka: 35 mm

Průměr dříku: 8 mm

Průměr talířku: 60 mm

Nákup

Univerzíální hmoždinku  IDK-T s plastovým trnem dodáváme pouze po uceleném balení 200ks.
 
Doprava
Univerzální talířová hmoždinka IDK-T s plastovým trnem je expedována po ucelených baleních. Doporučujeme nakoupit kotvící  hmoždinku   IDK-T s plastovým trnem společně s fasádním polystyrenem a dalším potřebným příslušenstvím pro zateplení fasády nebo soklu pro sjednocení závozu a minimalizaci ceny dopravy. V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na infolice 773 687 037.

 

 

 

 

 

 

 

Doprava a odběrná místa

Materiál výrobce EJOT. zavážíme včetně ostaního příslušenství od 5 000 Kč bez DPH zdarma po celé ČR.

V případě menší objednávky se výše dopravného určuje na základě místa dodání. 

Odběrná místa pro výrobce EJOT:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

LIKOV s.r.o., Blanenská 1859, 664 34  Kuřim (okr. Brno-venkov)

 

V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037 nebo napište na email: info@centrum-zatepleni.cz

 

 

 

 
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat