Nakupujte chytře a využijte poslední zimní slevy na polystyreny značky BACHL a fasádní vatu PETRAFAS. AKCE je časově omezena do 20.2.2020.


Hmoždinka Fischer Termoz 8 UZOdeslat dotaz
Výrobce:Fischer
Dostupnost:skladem
Běžná cena:25,16 Kč s DPH
Vaše cena: 17,00 Kč / ks
bez DPH: 14,05 Kč / ks
Zvolte variantu:
Celková cena: 17 Kč s DPH 14 Kč bez DPH
ks


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1-3 prac. dny
Dopravcem: 2-5 prac. dny

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 10 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Talířová hmoždinka Fischer Termoz 8 UZ s plastovým šroubovacím trnem je první schválené uchycení kontaktní izolace fasády s nylonovým laminátováým vyztuženým šroubem. Hmoždinka je certifikovaná  pro stavební materiály tříd A, B, C, D,  s Evropským technickým schválením ETA-02/0019. Talířová hmoždinka Termoz 8 UZ je určená pro kotvení tepelně izolačních desek z bílého polystyrenu, šedého polystyrenu, soklového polystyrenu  a minerální vlny  ve vnějších teplelně izolačních systémech ETICS. Talířová hmoždinka Fischer Trmoz 8 UZ s plastovým šroubovacím trnem je předmontovaný rozpínací prvek se šroubem z nylonu, vystuženým laminátem, který je zárukou minimálních tepelných ztrát (0,0005 W/K). Montáž hmoždinky Fischer Termoz 8 UZ s plastovým šroubovacím trnem je rychlá a snadná pomocí elektrického šroubováku a standardního nástavce torx T40. Musí být dodržena minimální kotevní hloubka 35 mm. Tloušťku nenosných vrstev jako lepidlo či stará omítka je nutné připočítat do užitné délky hmoždinky. Při kotvení měkkých izolačních materiálů doporučujeme  hmoždinku Fischer Termoz 8 UZ s plastovým šroubovacím trn kombinovat s talíři DT 90, 110 nebo 140 pro měkké izolační desky.   Talířová hmoždinka Fischer Termoz 8 UZ s plastovým šroubovacím trnem zajišťuje stálý přítlak izolačních desek na lepící tmel a zabraňuje zvedání desek od podkladu. Zároveň se snižuje smykové zatížení desek což způsobuje, že se desky nemohou posouvat do stran. Pro stanovení užitné délky kotvící hmoždonky Fischer Termoz 8 UZ s plastovým šroubovacím trnem je třeba brát v úvahu tloušťku izolace a všechny nenosné krycí vrstvy (např. stará omítka, lepidlo). Počet hmoždinek při montáži je závislý na výšce budovy, tvarových charakteristikách budovy, umístění budovy, větrové oblasti a kvalitě podkladu pro kotvení. Pro eliminaci možného prokreslení talířových hmoždinek Fischer Termoz 8 UZ s plastovým šroubovacím trnem  skrz fasádu doporučujeme provést zápustnou montáž hmoždinek. 

Povrchová montáž Talířové hmoždinky Fischer Termoz 8 UZ s plastovým šroubovacím trnem:

Do předem vyvrtaného a dostatečně čistého otvoru vložíme hmoždinku Fischer Termoz 8 UZ s plastovým šroubovacím trnem a poklepem ji dorazíme k izolantu. Trn zatlučeme tak, aby se talířek hmoždinky zatlačil cca. 2 mm pod povrch izolantu. Abychom předešli nežádoucímu prohnutí tepelné izolace kotvíme izolaci ve všech spojích izolačních desek a jednou až třemi hmoždinkami do plochy desky, vždy v místě naneseného lepidla. Spotřeba hmoždinek na 1m2 je cca 6 - 8 kusů, dle podkladu. U novostavby určíme správnou délku hmoždinky Fischer Termoz 8 UZ s plastovým šroubovacím trnem součtem kotevní hloubky (40 mm třída A,B,C,D, 65 mm třída E), tloušťky izolantu a 20 mm vrstvy lepidla (např.: na zateplení 100 mm polystyrenem použijeme hmoždinky o délce 160 mm). U rekonstrukcí, kde kotvíme přes již stávající omítku (břízolit, štuková nebo minerální omítka) je nutné připočítat sílu této vrstvy do celkové délky hmoždinky (zpravidla 20-30 mm). Celková délka hmoždinky Fischer Termoz 8 UZ s plastovým šroubovacím trnem u rekonstrukce při zateplení 100 mm polystyrenem by tak činila 180 mm (platí pro třídy A,B,C,D). Talířová hmoždinka Fischer Termoz 8 UZ s plastovým šroubovacím trnem musí být vždy ukotvená celou svou rozpěrnou částí ve zdivu. Po ukotvení všech talířových hmoždinek zastěrkujeme viditelné talířky a tepelnou izolaci vhodným fasádním lepidlem a následně vytvoříme s vloženou sklotextilní perlinkou výztužnou armovací vrstvu.

Zápustná montáž Talířové hmoždinky Fischer Termoz 8 UZ:

Zápustné kotvení fasádní tepelné izolace je způsob kotvení, který odbourává tepelné mosty a eliminuje možné prokreslení kotvících hmoždinek skrz fasádu. Zápustné kotvení je moderní a v poslední době velmi používaný systém montáže talířových hmoždinek. Do tepelné fasádní izolace vyhloubíme pomocí frézky kruhovou výseč o rozměru 65 mm nebo 70 mm. Následně fasádní desku ukotvíme hmoždinkou Fischer Termoz 8 UZ s plastovým šroubovacím trnem, jejíž talířek zůstává po zavrtání zapuštěn cca. 20 mm od vnější části tepelné izolace. Do vzniklého prostoru přiložíme bílou nebo šedou polystyrenovou zátku o průměru 70 mm či minerální zátkou o průměru 65 mm. Po zaklopení hmoždinek zátkami vznikne ideálně rovná plocha, která je připravena na provedení výztužné armovací vrstvy pomocí správného stěrkového tmelu s vloženou sklotextilní síťovinou. Délku kotvících hmoždinek určujeme podobně jako u povrchové montáže s tím rozdílem, že od celkové délky hmoždinky odečteme 20 mm vzhledem k zapuštění hmoždinky.

 Třídy stavebních materiálů, do kterých lze izolaci kotvit hmoždinkamiFischer Termoz 8 UZ s plastovým šroubovacím trnem.

- Beton

- Plné vápenopískové cihly

- Cihla plná pálená

- Děrované vápenopískové cihly

- Svisle děrované cihly

- Plné tvárnice z lehčeného betonu

- Dutinové panely z lehčeného betonu

- Lehčený beton

Průměr kotvy: 8 mm

Průměr talíře: 60 mm

Průměr vrtání: 8 mm

Minimální kotevní hloubka: 35 mm

Nákup

Talířové hmoždinky Fischer Termoz 8 UZ  s plastovým šroubovacím trnem dodáváme pouze po uceleném balení 100ks.
 
Doprava
Talířová hmoždinka Fischer Termoz 8 UZ s plastovým šroubovacím trnem je expedována po ucelených baleních. Doporučujeme nakoupit kotvící  hmoždinku Fischer Termoz 8 UZ společně s fasádním polystyrenem a dalším potřebným příslušenstvím pro zateplení fasády nebo soklu pro sjednocení závozu a minimalizaci ceny dopravy. V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na infolice 773 687 037.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doprava a odběrná místa

Hmoždinky Fischer jsou expedovány po ucelených baleních zdarma od 6 000 Kč. V případě menší objednávky se cena za dopravu účtuje individuálně dle objednaného množství hmoždinek a místa dodání.
 

Odběrná místa pro výrobce Fischer:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

fischer international s.r.o., Průmyslová 1833, 25001 Brandýs nad Labem

 
 
 
 
 
 
 
 
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na infolice 773 687 037.

 

 
 
 

 
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat