Hmoždinka Fischer Termoz 8UOdeslat dotaz
Výrobce:Fischer
Dostupnost:skladem
Běžná cena:11,47 Kč s DPH
Vaše cena: 25,00 Kč / ks
bez DPH: 20,66 Kč / ks
Zvolte variantu:
Celková cena: 25 Kč s DPH 21 Kč bez DPH
ks


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1-3 prac. dny
Dopravcem: 2-5 prac. dny

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 10 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Talířová hnmoždinka Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem určená pro kotvení tepelně izolačních desek z bílého polystyrenu, šedého polystyrenu, soklového polystyrenu  a minerální vlny ve vnějších teplelně izolačních systémech ETICS. Talířová hmoždinka Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem je certifikovaná pro stavební materiály tříd A, B, C, E s Evropským technickým schválením ETA-02/0019. Talířová hmoždinka Fischer Termoz 8U má předmontovaný šroub, který je galvanicky zinkován a opatřen povrchovou vrstvou Delta-seal a při šroubování dovnitř roztahuje expanzní pouzdro. Povrchová úprava Delta-seal zaručuje dlouhou životnost a bezpečnost. Pružný talíř hmoždinky Fischer Termoz 8U vyrovnává teplem způsobené napětí a zabraňuje tak škodám na izolačním materiálu. Hmoždinka snižuje tepelné ztráty a předmontovaný šroub zkracuje dobu montáže. Zátka talířové hmoždinky Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem zamezuje styku šroubu se stěrkou. Při montáži do měkkých izolačních panelů doporučujeme talířovou hmoždinku Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem kombinovat s talíři DT 90, DT 110 nebo DT 140 pro měkké izolační desky.   Talířová hmoždinka Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem zajišťuje stálý přítlak izolačních desek na lepící tmel a zabraňuje zvedání desek od podkladu. Zároveň se snižuje smykové zatížení desek což způsobuje, že se desky nemohou posouvat do stran. Pro stanovení užitné délky kotvící hmoždonky Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem je třeba brát v úvahu tloušťku izolace a všechny nenosné krycí vrstvy (např. stará omítka, lepidlo). Počet hmoždinek při montáži je závislý na výšce budovy, tvarových charakteristikách budovy, umístění budovy, větrové oblasti a kvalitě podkladu pro kotvení. Pro eliminaci možného prokreslení talířových hmoždinek Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem  skrz fasádu doporučujeme provést zápustnou montáž hmoždinek. Pro správnou montáž hmoždinky je vhodné použít montážní přípravek SWZ T30.

Povrchová montáž Talířové hmoždinky Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem:

Do předem vyvrtaného a dostatečně čistého otvoru vložíme hmoždinku Fischer Termoz 8U s předmontovaným šroubovacím trnem a poklepem ji dorazíme k izolantu. Trn zatlučeme tak, aby se talířek hmoždinky zatlačil cca. 2 mm pod povrch izolantu. Abychom předešli nežádoucímu prohnutí tepelné izolace kotvíme izolaci ve všech spojích izolačních desek a jednou až třemi hmoždinkami do plochy desky, vždy v místě naneseného lepidla. Spotřeba hmoždinek na 1m2 je cca 6 - 8 kusů, dle podkladu. U novostavby určíme správnou délku hmoždinky  Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem součtem kotevní hloubky (40 mm třída A,B,C,D, 65 mm třída E), tloušťky izolantu a 20 mm vrstvy lepidla (např.: na zateplení 100 mm polystyrenem použijeme hmoždinky o délce 160 mm). U rekonstrukcí, kde kotvíme přes již stávající omítku (břízolit, štuková nebo minerální omítka) je nutné připočítat sílu této vrstvy do celkové délky hmoždinky (zpravidla 20-30 mm). Celková délka hmoždinky Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem u rekonstrukce při zateplení 100 mm polystyrenem by tak činila 180 mm (platí pro třídy A,B,C,D). Talířová hmoždinka Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem musí být vždy ukotvená celou svou rozpěrnou částí ve zdivu. Po ukotvení všech talířových hmoždinek zastěrkujeme viditelné talířky a tepelnou izolaci vhodným fasádním lepidlem a následně vytvoříme s vloženou sklotextilní perlinkou výztužnou armovací vrstvu.

Zápustná montáž Talířové hmoždinky Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem:

Zápustné kotvení fasádní tepelné izolace je způsob kotvení, který odbourává tepelné mosty a eliminuje možné prokreslení kotvících hmoždinek skrz fasádu. Zápustné kotvení je moderní a v poslední době velmi používaný systém montáže talířových hmoždinek. Do tepelné fasádní izolace vyhloubíme pomocí frézky kruhovou výseč o rozměru 65 mm nebo 70 mm. Následně fasádní desku ukotvíme hmoždinkou Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem, jejíž talířek zůstává po zavrtání zapuštěn cca. 20 mm od vnější části tepelné izolace. Do vzniklého prostoru přiložíme bílou nebo šedou polystyrenovou zátku o průměru 70 mm či minerální zátkou o průměru 65 mm. Po zaklopení hmoždinek zátkami vznikne ideálně rovná plocha, která je připravena na provedení výztužné armovací vrstvy pomocí správného stěrkového tmelu s vloženou sklotextilní síťovinou. Délku kotvících hmoždinek určujeme podobně jako u povrchové montáže s tím rozdílem, že od celkové délky hmoždinky odečteme 20 mm vzhledem k zapuštění hmoždinky.

 Třídy stavebních materiálů, do kterých lze izolaci kotvit hmoždinkami Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem.

- Beton

- Plné vápenopískové cihly

- Děrované vápenopískové cihly

- Děrované cihly

- Plné pálené cihly

- Duté tvárnice z lehčeného betonu

- Plné tvárnice z lehčeného betonu

- Pórobeton

- Beton s lehčeným kamenive

- Přírodní kámen

- Šedé tvárnice z popilkového plynosilikátu

Průměr kotvy: 8 mm

Průměr talíře: 60 mm

Průměr vrtání: 8 mm

Minimální kotevní hloubka: 70 mm

Nákup

Talířové hmoždinky Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem dodáváme pouze po uceleném balení 100ks.
 
Doprava
Talířová hmoždinka Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem je expedována po ucelených baleních. Doporučujeme nakoupit kotvící  hmoždinku Fischer Termoz 8U se šroubovacím trnem společně s fasádním polystyrenem a dalším potřebným příslušenstvím pro zateplení fasády nebo soklu pro sjednocení závozu a minimalizaci ceny dopravy. V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na infolice 773 687 037.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Historie cen

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 25 Kč
Původní cena: 11 Kč

Doprava a odběrná místa

Hmoždinky Fischer jsou expedovány po ucelených baleních zdarma od 6 000 Kč. V případě menší objednávky se cena za dopravu účtuje individuálně dle objednaného množství hmoždinek a místa dodání.
 

Odběrná místa pro výrobce Fischer:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

fischer international s.r.o., Průmyslová 1833, 25001 Brandýs nad Labem

 
 
 
 
 
 
 
 
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na infolice 773 687 037.

 

 
 
 

 
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat