Hmoždinka Fischer Termoz PN 8 s plastovým trnemOdeslat dotaz
Výrobce:Fischer
Dostupnost:skladem
Vaše cena: 737,00 Kč / bal
bez DPH: 609,09 Kč / bal
7,37 Kč / ks
bez DPH: 6,09 Kč / ks
Zvolte variantu:
Celková cena: 737 Kč s DPH 609 Kč bez DPH
bal


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1-3 prac. dny
Dopravcem: 2-5 prac. dny

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 10 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Ke zboží dále doporučujeme přikoupit

Kotvící hmoždinka Fischer Termoz PN 8  s plastovým zatloukacím trnem je první hmoždinka s výměnným talířem. Talířová hmoždinka  je určená pro upevnění tepelně izolačních desek z bílého polystyrenu, šedého polystyrenu a soklového polystyrenu. Hmoždinka je vhodná i pro upevnění umělého kamene. Talířová hmoždinka Fischer Termoz PN 8 s plastovým zatloukacím trnem je certifikovaná pro stavební materiály tříd A, B, C s Evropským technickým schválením ETA-09/0171. Plastová talířová hmoždinka Fischer Termoz PN 8 s předmontovaným, laminátem vyztuženým plastovým trnem. Po naražení hřebu se dřík deformuje řízeným způsobem a díky tomu se správně aplikuje a upevní v podkladovém materiálu. Díky moderní konstrukci má hmoždinka minimální kotevní hloubku. Asimetrická roztažná zóna zajišťuje dokonalé upevnění také v děrovaných a problémových materiálech. Nová vnitřní geometrie talířové hmoždinky Fischer Termoz PN 8 a speciální plastový trn značně minimalizuje riziko selhání při montáži, zejména v plných materiálech. Talířová hmoždinka Fischer Termoz PN 8 s plastovým trnem zabraňuje prostupu tepla a pomáhá šetřit energii.  Minimální tloušťka talířku 2,5mm umožňuje provést tenkou vrstvu stěrky a tím je hmoždinka ekonomicky výhodnější. Talířová hmoždinka Fischer Termoz PN 8 s plastovým trnem lze kombinovat s izolačním talířkem DT 90, 110 a 140 mm.  Talířová hmoždinka Fischer Termoz PN 8 s plastovým trnem zajišťuje stálý přítlak izolačních desek na lepící tmel a zabraňuje zvedání desek od podkladu. Zároveň se snižuje smykové zatížení desek což způsobuje, že se desky nemohou posouvat do stran. Pro stanovení užitné délky kotvící hmoždonky Fischer  Termoz PN 8 s plastovým trnem je třeba brát v úvahu tloušťku izolace a všechny nenosné krycí vrstvy (např. stará omítka, lepidlo). Počet hmoždinek při montáži je závislý na výšce budovy, tvarových charakteristikách budovy, umístění budovy, větrové oblasti a kvalitě podkladu pro kotvení. Pro eliminaci možného prokreslení talířových hmoždinek Fischer Termoz PN 8  s plastovým trnem  skrz fasádu doporučujeme provést zápustnou montáž hmoždinek.    

Povrchová montáž Talířové hmoždinky Fischer Termoz PN 8 s plastovým zatloukacím trnem:

Do předem vyvrtaného a dostatečně čistého otvoru vložíme hmoždinku Fischer Termoz PN 8 s předmontovaným plastovým trnem a poklepem ji dorazíme k izolantu. Trn zatlučeme tak, aby se talířek hmoždinky zatlačil cca. 2 mm pod povrch izolantu. Abychom předešli nežádoucímu prohnutí tepelné izolace kotvíme izolaci ve všech spojích izolačních desek a jednou až třemi hmoždinkami do plochy desky, vždy v místě naneseného lepidla. Spotřeba hmoždinek na 1m2 je cca 6 - 8 kusů, dle podkladu. U novostavby určíme správnou délku hmoždinky Fischer Termoz PN 8 s plastový zatloukacím trnem součtem kotevní hloubky (40 mm třída A,B,C,D, 65 mm třída E), tloušťky izolantu a 20 mm vrstvy lepidla (např.: na zateplení 100 mm polystyrenem použijeme hmoždinky o délce 160 mm). U rekonstrukcí, kde kotvíme přes již stávající omítku (břízolit, štuková nebo minerální omítka) je nutné připočítat sílu této vrstvy do celkové délky hmoždinky (zpravidla 20-30 mm). Celková délka hmoždinky Fischer Termoz PN 8 s plastový zatloukacím trnem u rekonstrukce při zateplení 100 mm polystyrenem by tak činila 180 mm (platí pro třídy A,B,C,D). Talířová hmoždinka Fischer Termoz PN 8 s plastový zatloukacím trnem musí být vždy ukotvená celou svou rozpěrnou částí ve zdivu. Po ukotvení všech talířových hmoždinek zastěrkujeme viditelné talířky a tepelnou izolaci vhodným fasádním lepidlem a následně vytvoříme s vloženou sklotextilní perlinkou výztužnou armovací vrstvu.

Zápustná montáž Talířové hmoždinky Fischer Termoz PN 8 s plastovým zatloukacím trnem:

Zápustné kotvení fasádní tepelné izolace je způsob kotvení, který odbourává tepelné mosty a eliminuje možné prokreslení kotvících hmoždinek skrz fasádu. Zápustné kotvení je moderní a v poslední době velmi používaný systém montáže talířových hmoždinek. Do tepelné fasádní izolace vyhloubíme pomocí frézky kruhovou výseč o rozměru 70 mm. Následně fasádní desku ukotvíme hmoždinkou Fischer Termoz PN 8 s plastový zatloukacím trnem, jejíž talířek zůstává po zavrtání zapuštěn cca. 20 mm od vnější části tepelné izolace. Do vzniklého prostoru přiložíme bílou nebo šedou polystyrenovou zátku o průměru 70 mm. Po zaklopení hmoždinek zátkami vznikne ideálně rovná plocha, která je připravena na provedení výztužné armovací vrstvy pomocí správného stěrkového tmelu s vloženou sklotextilní síťovinou. Délku kotvících hmoždinek určujeme podobně jako u povrchové montáže s tím rozdílem, že od celkové délky hmoždinky odečteme 20 mm vzhledem k zapuštění hmoždinky.

 Třídy stavebních materiálů, do kterých lze izolaci kotvit hmoždinkami Fischer Termoz PN 8 s plastový zatloukacím trnem.

- Beton

- Plné cihly

- Děrované vápenopískové cihly

- Děrované cihly

- Děrované cihly podle rakouské normy

- Přírodní kámen

Průměr kotvy: 8 mm

Průměr talíře: 60 mm

Průměr vrtání: 8 mm

Minimální kotevní hloubka: 35 mm

Nákup

Talířové hmoždinky Fischer Termoz PN 8 s plastovým zatloukacím trnem dodáváme pouze po uceleném balení 100ks.
 
Doprava
Hmoždinky Fischer jsou expedovány po ucelených baleních. Cena za dopravu se účtuje individuálně dle objednaného množství hmoždinek a místa dodání. V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na infolice 773 687 037.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Historie cen

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 737 Kč
Původní cena: 11 Kč

Doprava a odběrná místa

Hmoždinky Fischer jsou expedovány po ucelených baleních zdarma od 6 000 Kč. V případě menší objednávky se cena za dopravu účtuje individuálně dle objednaného množství hmoždinek a místa dodání.
 

Odběrná místa pro výrobce Fischer:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

fischer international s.r.o., Průmyslová 1833, 25001 Brandýs nad Labem

 
 
 
 
 
 
 
 
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na infolice 773 687 037.

 

 
 
 

 
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat