Ceresit CT 74-75 silikonová omítkaOdeslat dotaz
Výrobce:Ceresit
Dostupnost:skladem
Běžná cena:2407 Kč / bal, 96,27 Kč / kg s DPH
Vaše cena: 1 661,00 Kč / bal
bez DPH: 1 372,73 Kč / bal
66,44 Kč / kg
bez DPH: 54,91 Kč / kg
Zvolte variantu:
Celková cena: 1661 Kč s DPH 1373 Kč bez DPH
bal


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1–3 prac. dny
Dopravcem: 3–5 prac. dnů

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 8 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Ke zboží dále doporučujeme přikoupit

Silikonová fasádní omítka Ceresit CT 74 "HLAZENÁ" a Ceresit CT 75 "RÝHOVANÁ" slouží k provádění tenkovrstvých dekorativních omítek na betonových podkladech, tradičních omítkách, při vnitřním použití také na sádrových podkladech, na dřevotřískových či sádrokartonových deskách atp. Silikonovou omítku lze rovněž pužít  na vrstvě vyztužené síťovinou se skelným vláknem v kontaktních systémech zateplení budov Ceresit Ceretherm (ETICS) za použití pěnového polystyrénu EPS-F či minerální vlny. Fasádní omítka Ceresit CT 74, 75 je vhodná pro použití na místech, kde je žádoucí vysoká paropropustnost. Tenkovrstvá dekorativní omítka je vhodná pro venkovní a vnitřní použití. Fasádní silikonová omítka Ceresit CT 74, 75 je odolná vůči biologickému napadení houbami, plísněmi a řasami. Omítka je odolná vůči povětrnostním vlivům. Výhodou fasádní omítky Ceresit CT 74, 75 je nízká nasákavost a vysoká paropropustnost. Silikonová omítka je samočistící (vysoce odolná proti znečištění), vysoce pružná a odolná na proražení. Mezi další výhody této fasádní omítky patří stálobarevnost a dlouhá životnost.  Fasádní omítku lze nanášet manuálně ocelovým hladítkem nebo strojově. Výsledný vzhled omítky se může při strojovém nanášení lišit oproti manuální aplikaci. Fasádní silikonovou omítku Ceresit CT 74 CT 75 dodáváme ve více než 200 barevných odstínech Ceresit Colours of Nature®. Při řešení fasád doporučujeme intenzivní tmavé barvy používat pouze na menších ohraničených plochách, např. na architektonických detailech. Doporučujeme silikonovou omítku Ceresit CT 74, 75 kombinovat s penetračním nátěrem Ceresit CT 17 a základním nátěrem Ceresit CT 16 ve stejném odstínu jako je omítka.

Použití akrylátové omítky Ceresit CT 74 a Ceresit CT 75 v praxi:

Podklad před použitím fasádní omítky Ceresit CT 74, 75 musí být pevný, rovný, nosný a suchý, zbavený oddělujících substancí, jako např. tuky, živice, prach. Znečištění a vrstvy s nízkou pevností, jakož i staré nátěry, malířské nátěry z elastických a vápenných barev úplně odstraňte. Nerovnosti vyplňte, např. opravnou maltou Ceresit CT 29. Podklad natřete základním nátěrem Ceresit CT 16 v barevném odstínu co nejvíce se shodujícím s barvou omítky CT 60 nebo CT 64. Nasákavé podklady nejprve ošetřete hloubkovým základním nátěrem Ceresit CT 17 a po minimálně 2 hod. natřete základním nátěrem Ceresit CT 16. Omítku nanášejte až po úplném vyschnutí základního nátěru.V místech stálého výskytu vlhkosti je nutné se ujistit, že byla vytvořena dostatečně silná hydroizolační těsnící vrstva zabraňující jejímu pronikání, jinak hrozí poškození omítky. Silikonovou omítku Ceresit CT 74 a CT 75 před aplikací důkladně promíchejte. Omítka je připravena k aplikaci. Je-li třeba, dodejte maximálně 1 % čisté vody a znovu promíchejte. Omítku nanášejte nerezovým hladítkem v rovnoměrné vrstvě a po částečném zavadnutí strukturujte dle typu omítky tak, aby vznikla rovnoměrná struktůra. Fasádní omítku Ceresit CT 74 a CT 75 nanášejte naráz v celé ploše a bez přestávek, aby nevznikly viditelné spoje. V případě nutnosti přerušení práce nalepte podél označené linie samolepicí pásku, naneste omítku, vytvořte strukturu a poté pásku strhněte spolu se zbytky čerstvého materiálu. Po přestávce pokračujte od označeného místa. Hranu dříve provedené omítky lze zajistit samolepicí páskou. Na povrch omítky je možné aplikovat silikonový nátěr Ceresit CT 48 nebo Ceresit CT49. Doba schnutí omítky je cca 15 min. Práce spojené s aplikací se nesmí provádět pod +5°C a nad +25°C. Nedoporučujeme dodatečné přidávání plniva, pojiva a přísad. Čerstvé omítky chraňte před přímým deštěm 24 hodin. Neaplikujte za silného větru a na plochách osvícených přímým slunečním svitem. Doporučujeme použití ochranných sítí na lešení. Nepoužívejte nádoby a nářadí zasažené korozí. Zabraňte styku s pokožkou a očima. Používejte ochranný oděv a ochranné rukavice.

Technické údaje:

Báze: vodní dispenze křemičitanu draselného a akrylátových živic s minerálními plnivy a pigmenty

Hustota: cca 1,7 kg/dm3

Nákup

Fasádní omítku Ceresit CT 74 a Ceresit CT 75 dodáváme po ucelených baleních. Jedno balení obsahuje 25 kg silikonové omítky.

Doprava
Fasádní omítku Ceresit CT 74 a Ceresit CT 75 zavážíme i po jednotlivých baleních. Doporučujeme nakoupit omítku Ceresit CT 74 a Ceresit CT 75 společně s fasádním polystyrenem nebo jiným fasádním příslušenstvím pro jednotnou dopravu a tím i menší cenu za dopravné. Při objednávce od 12 000,- Kč s DPH je dopravné zdarma po celé ČR. V případě menší objednávky je dopravné počítáno individuálně podle místa dodání. V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037.

Balení obsahuje 25kg. Vzorník omítek Ceresit ke stažení zde.

Spotřeba a vydatnost:


1,5mm hlazená

spotřeba 2,5kg/m2

vydatnost 10m2/bal


2,0mm hlazená

spotřeba 3,3kg/m2

vydatnost 7,5m2/bal


2,5mm hlazená

spotřeba 3,8kg/m2

vydatnost 6,50m2/bal


2,0mm rýhovaná

spotřeba 2,7kg/m2

vydatnost 9,30m2/bal


Zboží vyžaduje výběr odstínu

Barevnou vzorkovnici  zašleme na vyžádání přímo na Vaši adresu nebo sdělíme nejbližší místo, kde je vzorkovnice k dispozici. V případě, že znáte označení odstínu, uveďte ho prosím do poznámky před odesláním Vaší objednávky. Nedoporučujeme vybírat odstín podle ukázek na internetu z důvodu nereálného vykreslení odstínu na monitoru počítače. Vzorník omítek Ceresit ke stažení zde.

Historie cen

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 1 661 Kč
Původní cena: 2 407 Kč

Doprava a odběrná místa

Doprava od 8 000 Kč s DPH zdarma.

V případě menší objednávky se výše dopravného určuje na základě místa dodání a kombinace dalších objednaných produktů.

 

Odběrná místa pro výrobce CERESIT:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

SKLADY DHL - CERESIT, Henkel ČR, spol. s r.o., Průmyslová 1506, 691 23  Pohořelice u Brna

 

V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037 nebo napište na email: info@centrum-zatepleni.cz
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat