Mamut Flex 50 lepicí a armovací tmelOdeslat dotaz
Výrobce:Mamut
Dostupnost:skladem
Běžná cena:336 Kč / bal, 13,43 Kč / kg s DPH
Vaše cena: 220,00 Kč / bal
bez DPH: 181,82 Kč / bal
8,80 Kč / kg
bez DPH: 7,27 Kč / kg
Zvolte variantu:
Celková cena: 220 Kč s DPH 182 Kč bez DPH
bal


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1–3 prac. dny
Dopravcem: 3–5 prac. dnů

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 20 000Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Ke zboží dále doporučujeme přikoupit

Vysoce kvalitní lepící a stěrková hmota Mamut Flex 50, splňující náročná kritéria kvalitativní třídy A, obsahuje minerální plnivo zrnitosti 0-0,6mm, portlandský cement a speciální přísady zlepšující jeho vlastnosti. Tmel je vhodný pro ruční lepení a armování tepelně izolačních desek z polystyrenu EPS-F a minerální vlny a s vhodným typem armovací tkaniny pro vytvoření základní vrstvy tepelně izolačních kompozitních systémů pod finální omítku. Lepící a stěrkový tmel Mamut Flex 50 je vhodný i na lepení a stěrkování šedého (grafitového) polystyrenu. Ten při realizaci doporučujeme chránit před přímým sluncem např. lešenářskou sítí. Tmel Mamut Flex 50 doporučujeme kombinovat pouze s penetračními nátěry a strukturovanými omítkami Mamut.

Použití lepidla Mamut Flex 50  v praxi:

Podklad před použitím lepícího a stěrkového tmelu musí být pevný, neprašný, nemastný a vyrovnaný, nesmí být zmrzlý. Velmi savé podklady opatřete vhodným hloubkovým penetračním nátěrem např. Mamut Tiefgrund. Hladké a nesavé podklady doporučujeme zdrsnit nebo opatřit kontaktním nátěrem MAMUT Kontakt.

ZPRACOVÁNÍ: Směs rovnoměrně vsypávat do vody, doporučeného množství 6,25-6,75 l/25kg suché směsi. Malta se rozmíchá (nejlépe elektrickou vrtačkou s míchací vlnou) s vodou po dobu 3-5 minut tak, aby vznikla hladká jednolitá hmota, po cca 5 min. odležení míchání krátce opakujeme. Na velmi rovné podklady se malta nanese ručně na izolační desku, rozprostře se do tloušťky cca 3-5 mm a horizontálně vlnovitě pročeše zubovou stěrkou. V případě aplikace na méně rovný podklad (neomítnuté zdivo atp.) se lepidlo nanese po obvodě desky v šířce cca 5 cm a 3-krát do středu v tloušťce cca 2-3 cm. Lepidlo musí být naneseno min. na 40% plochy desky. Tepelně izolační deska s lepidlem se přitlačí na podklad, vyrovná a dále se postupuje podle doporučeného technologického postupu pro tepelně izolační systém. Lze lepit i na omítnuté zdivo. V případě nutnosti se izolační deska mechanicky upevní ke stavební konstrukci vhodnými kotvícími prvky.

Do lepícího a stěrkového tmelu Mamut Flex 50 nedoporučujeme přimíchávat žádné cizí materiály, dodatečná pojiva a jiné přísady. Práce spojené s aplikací se nesmí provádět  pod +5 °C (zpracovávat pouze za teploty od +5 °C do +30 °C), nesmí se rovněž provádět práce na přímém slunci, během silného větru, deště a očekávaných mrazech. Spotřeby materiálů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na podkladu a formě zpracování.

Armovací vrstva: na izolační desku se nanese lepicí malta v předepsané tloušťce, do srovnané vrstvy se vtlačí armovací síťovina, překryje a vyrovná se další vrstvou malty. Tloušťka armovací vrstvy min. 3mm pro EPS a min.4 mm pro minerální vatu. Doporučené uložení výztužné sítě: v ½ až 1/3 tloušťky armovací vrstvy od vnějšího povrchu, ale překrytí min. 1 mm vrstvou tmelu. Po konečném vyrovnání armovací vrstvy nesmí být výztužná síť obnažena (ani po přebroušení případných nerovností). Takto je připraven podklad (po příslušné době zrání) pro nanesení systémové penetrace Mamut Kontakt VSIL a finální omítky.

Rovinnost základní vrstvy ETICS je určena především druhem omítky. Doporučujeme, aby hodnota odchylky rovinnosti na délku jednoho metru nepřevyšovala hodnotu odpovídající velikosti maximálního zrna omítky zvýšenou o 0,5 mm.

 Spotřeba lepícího tmelu Mamut Flex 50: cca 8 kg/m2 lepení i armování

Nákup
Lepící a armovací tmel Mamut Flex 50 dodáváme po ucelených paletách. Jedna paleta obsahuje 42 balení (1050 kg) lepidla Mamut Flex 50.
 
Doprava
Cena dopravy na lepící a stěrkový tmel Mamut Flex 50 je počítána individuálně na základě objednaného množství a místa dodání nebo vlastního odběru. V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037.

 

 

Historie cen

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 220 Kč
Původní cena: 336 Kč

Doprava a odběrná místa

Doprava od 50 000 Kč bez DPH zdarma.

V případě menší objednávky se výše dopravného určuje na základě místa dodání a kombinace dalších objednaných produktů.

 

Odběrná místa pro výrobce MAMUT:

(Omítky Mamut silikon VZ/VR, Mamut kontakt VSIL, lepidla Mamut.) Pro lepidla platí odběr pouze ucelených palet!

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

MAMUT - THERM s.r.o., Vsetín, Brno, Borohrádek u Pardubic, Praha 10

 

V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037 nebo napište na email: info@centrum-zatepleni.cz
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat