Elastorapid šedý/A+BOdeslat dotaz
Výrobce:Mapei
Dostupnost:skladem
Běžná cena:3433 Kč / bal, 137 Kč / kg s DPH
Vaše cena: 2 747,00 Kč / bal
bez DPH: 2 270,25 Kč / bal
110 Kč / kg
bez DPH: 90,81 Kč / kg
Zvolte variantu:
Celková cena: 2747 Kč s DPH 2270 Kč bez DPH
bal


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1–3 prac. dny
Dopravcem: 3–7 prac. dnů

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 8 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Dvousložkové vysoce deformovatelné cementové lepidlo Elastorapid šedý/A+B s výjmečnými vlastnostmi, prodlouženou dobou zavadnutí, rychlým průběhem vytvrzení a hydratace a sníženým skluzem pro lepení obkladů a dlažeb z keramiky a přírodního kamene. Lepidlo je vhodné především pro lepení obkladů a dlažeb z keramických materiálů všech typů a formátů (jednou i dvakrát vypalovaná keramika, glazovaná keramika, klinker, keramika typu cotto), přírodního kamene (mramor, žula, atd.) i konglomerátů mírně citlivých na vlhkost (třída B rozměrové stálosti podle normy MAPEI), všude tam, kde se požaduje použití lepidla s rychlým vysycháním. Lepidlo Elastorapid se používá pro pokládku podlah vystavených těžkému provozu (například v průmyslových halách, skladech, supermarketech atd.) a pro lepení obkladů a dlažeb na nestabilní podklady (vodovzdorná překližka, dřevěné aglomeráty za předpokladu, že jsou dostatečně odolné proti vodě, staré dřevěné stropy atd.). Lepidlo Elastorapid lze použít i na rychlé opravy podlah, u  kterých je požadováno neodkladné obnovení provozu (veřejné prostory, motoresty, supermarkety,letiště, pasáže a podchody pro chodce), a to i v teplejším období. Dále lze lepidlo použít na staré dřevěné stropy, bazény, mrazírenské boxy, průmyslové provozovny (pivovary, vinné sklepy, mlékárny atd.), balkonech, terasách a silně osluněných plochách, prostory vystavené nadměrnému mechanickému zatížení a vibracím (železniční podchody, nástupiště v metrech atd.), na železobetonové stěny a podklady monolitického betonu. Mezi výhody lepidla Elastorapid patří vysoce tixotropní vlstnosti. To znamená, že lepidlo může být použito na svislých plochách, aniž by docházelo k jeho stékání nebo skluzu a to i těžkých a velkoformátových obkladových prvků. Je možné provádět montáž obkladů shora dolů bez použití distančních rozpěrek. Doba zpracovatelnosti je u Elastorapidu delší ve srovnání s běžnými rychle tvrdnoucími lepidly, proto je možné jej bez obtíží používat v letním období a v případech, kdy je požadováno neodkladné uvedení do provozu. Lepidelo Elastorapid nepoužívejte na povrchy z kovu, pryže, PVC a linolea, na lepení mramoru nebo umělých konglomerátů, které jsou vystaveny nadměrným deformacím ve styku s vlhkým prostředím (zelený mramor, některé druhy břidlic a pískovců třídy C rozměrové stability podle normy MAPEI). V uvedeném případě použijte Keralastic, Keralastic T nebo Kerapoxy. Elastorapid je dvousložkové lepidlo, skládající se z bílého nebo šedé práškové směsi nabázi speciálních hydraulických pojiv, tříděného křemenného písku a syntetického latexu.                                                              

Použití lepidla Elastorapid v praxi:

Podklad musí být mechanicky pevný, soudržný, zbavený prachu, mastnot, nátěrů, vosků, mechů a jiných látek, které snižují přídržnost materiálu k podkladu.Vyšší vlhkost podkladu může zpomalit proces vytvrzení Elastorapid. Cementové podklady nesmí být po nalepení obkladového materiálu vystaveny smršťování, proto v příznivých podmínkách musí omítky a cementové vyrovnávací potěry vyzrávat nejméně jeden týden na jeden centimetr tloušťky vrstvy (nejméně 28 dnů), pokud ovšem nejsou zhotoveny ze speciálních pojiv MAPEI jako je Mapecem, Mapecem Pronto, Topcem neboTopcem Pronto. Povrchy, které jsou vystaveny slunečnímu záření, ochlaďte navlhčením vodou a nechte oschnout. Sádrové povrchy a anhydridové potěry musí být dokonale vyschlé (max. zbytková vlhkost 0,5%, u vytápěných podlah 0,3%), dostatečně vyzrálé, přebroušené a zbavené prachu. Je naprosto nezbytné, aby byly předem ošetřeny Primerem G nebo Mapeprimem SP, povrchy vystavené vysoké vlhkosti musí být nejprve ošetřeny Primerem S. Smíchejte 25 kg šedé nebo bílé složky A(cementová prášková směs) s 6,25 kg složky B (syntetický latex). Použijte pokud možno pomalu běžné mechanické míchadlo a míchejte tak dlouho, až vznikne homogenní směs, přičemž vždy přidávejte práškovou směs (složku A) do latexu (složky B). Zpracovatelnost směsi je cca 60-75 minut při +20°C. Vyšší teploty mohou uvedený čas výrazně zkrátit. Vporovnání s jinými rychletvrdnoucími lepidly je však doba zpracovatelnosti Elastorapidu prodloužená, což umožňuje bezproblémové lepení obkladů a dlažeby v teplejším období. Povrchové zpevnění cementových omítek, tuffu, pískovce a jako impregnace ke snížení sprašnosti starého zdiva, kleneb apod.. Elastorapid nanášejte na podklad pomocí zubové stěrky. K dosažení přídržnosti k podkladu naneste nejdříve hladkou stranou stěrky tenkou vrstvu Elastorapidu na podklad a ihned potom naneste na plochu zubovou stranou stěrky požadovanou tloušťku lepidla v závislosti na velikosti formátu obkladového prvku. Před pokládkou obkladů a dlažeb není nutné obkladové prvky namáčet, pouze v případě velmi porézní rubové strany se doporučuje krátce ponořit do čisté vody. Při kladení musí být obkladový prvek do vrstvy lepícího tmelu zatlačen, aby bylo zaručeno dokonalé smočení rubové strany. Při běžných podmínkách, teplotě a vlhkosti je doba lepivosti Elastorapidu cca 30 min.. Nepříznivé podmínky prostředí jako je přímý sluneční svit, vítr, vysoká teplota a nízká zbytková vlhkost prostředí, jakož i velmi savý podklad mohou uvedený čas zkrátit až na několik munit.  Navlhčení podkladu před nanášením lepícího tmelu umožňuje prodloužit dobu jeho lepivosti. Obklady a  dlažby lepené Elastorapidem nesmí být umývány vodou a vystaveny dešti nejméně 3-4 hodiny po provedené montáži a musí být dostatečně chráněny před přímým sluncem nejméně 12 hodin.

Lepení obkladů a dlažeb

Není nutné předběžně provádět vlhčení obkladových prvků; pokud je rubová strana lepených prvků zaprášená, měla by se krátce opláchnout v čisté vodě a nechat oschnout. Obklady a dlažby se lepí běžným způsobems přitlačením k podkladu, aby byl zajištěn dobrý kontakt s lepidlem. Při normální teplotě a vlhkosti je doba zavadnutí Keraflexu cca 30 minut. Nepříznivé klimatické podmínky (intenzivní sluneční svit, vysušující vítr, vysoká teplota) nebo velmi savý podklad mohou dobu zpracovatelnosti velmi výrazně zkrátit, a to až na několik minut. Z tohoto důvodu se musí průběžně kontrolovat, zda se na povrchu lepicího tmelu nevytvořila zaschlá povrchová vrstva a zda je na dotek stále lepivý. Pokud se tato vrstva objeví, musí se lepicí tmel znovu přestěrkovat. V žádném případě se nedoporučuje lepicí tmel vlhčit, protože voda na povrchu lepidla vytvoří separační vrstvu. Pokud je nezbytné provést opravu polohy obkladů nebo dlažby, musí se k ní přistoupit v průběhu 60 minut od pokládky, po uplynutí této doby je provádění oprav velmi problematické. Obklady a dlažby nalepené Keraflexem nesmí být vystaveny vodě nebo dešti nejméně 24 hodin po nalepení a musí být chráněny před mrazem a přímým sluncemnejméně 5-7 dnů po nalepení.

Spárování a těsnění
Obklady je možné spárovat po 3 hodinách, dlažby po 24 hodinách speciálními cementovými nebo epoxidovými spárovacími hmotami MAPEI, které jsou k dispozici v široké škále barev. Dilatační spáry se musí vyplnit speciálními těsnicími tmely MAPEI.
 
Broušení, leštění
Uvedené operace mohou být prováděny 24 hodin po nalepení obkladů a dlažeb.
 
Uvedení do provozu
Povrchy mohou být uvedeny do provozu cca 24 hodin po provedení. Nádrže a bazény mohou být naplněny po 3 dnech.
 
Technické údaje:
Doba zpracovatelnosti směsi: 60–75 minut.
Doba zavadnutí: ≥ 30 minut.
Spárování: po 3 hodinách.
Pochůznost: po 2–3 hodinách.
Provozní zatížení: cca po 24 hodinách. (po 3 dnech u nádrží a bazénů).
Deformační schopnost dle EN 12004: S2 – vysoce deformovatelné.
Barvy: šedá a bílá.
Nanášení: zubovou stěrkou č. 4, 5, 6 nebo 10.
Skladovatelnost: složka A: 12 měsíců; složka B: 24 měsíců. 
Chránit před mrazem.

Spotřeba:
3-8 kg/m2.

Balení:
Elastorapid šedý: souprava po 31,25 kg. Složka A: 25 kg / Složka B: 6,25 kg.
 
Nákup
Cementové lepidlo Elastorapid dodáváme po ucelených 25 kg baleních nebo po celých paletách.
 
Doprava
Cementové lepidlo Elastorapid zavážíme zdarma 7000,- včetně DPH.  V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037.
 

 

 

 

 

Historie cen

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 2 747 Kč
Původní cena: 3 433 Kč

Doprava a odběrná místa

Doprava od 8 000 Kč s DPH zdarma.

V případě menší objednávky se výše dopravného určuje na základě místa dodání a kombinace dalších objednaných produktů.

 

Odběrná místa pro výrobce MAPEI:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

Čechy:

MAPEI, spol. s r.o., Zděbradská 78, 251 01  Říčany - Jažlovice

Morava:

MAPEI, spol. s r.o., Smetanova 192, 779 00  Olomouc

 

V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037 nebo napište na email: info@centrum-zatepleni.cz

 
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat