Keraflex šedýOdeslat dotaz
Výrobce:Mapei
Dostupnost:skladem
Běžná cena:825 Kč / bal, 33,01 Kč / kg s DPH
Vaše cena: 619,00 Kč / bal
bez DPH: 511,57 Kč / bal
24,76 Kč / kg
bez DPH: 20,46 Kč / kg
Zvolte variantu:
Celková cena: 619 Kč s DPH 512 Kč bez DPH
bal


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1–3 prac. dny
Dopravcem: 3–7 prac. dnů

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 8 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Ke zboží dále doporučujeme přikoupit

Vysoce kvalitní cementové lepidlo Keraflex se sníženým skluzem a prodlouženou dobou zavadnutí. Cementové lepidlo Keraflex má širokou oblast použití. Je vhodný  k lepení obkladů a dlažeb z keramiky,obklady Klinker, přírodního kamene stabilního ve vlhkém prostředí a odolného proti vzniku skvrn a mozaik. Dále lze cementové lepidlo použít jako vyrovnávací potěry podlah, stěn a stropů v interiérech i exteriérech za předpokladu, že jsou dostatečně vyzrálé a vyschlé, cementové nebo vápencocementové omítky, sádru nebo anhydrid, tyto podklady musí být nejdříve ošetřeny Primerem G. Cementové lepidlo Keraflex lze použít i na sádrokarton, Heraklit (dřevocementové desky), zvukoizolační panely, topné podlahové systémy. Je také vhodný pro bodové lepení izolačních materiálů jako je pěnový polystyren, minerální a skelná vata. Lepidlo Keraflex je vhodné i na lepení všech typů keramických obkladů a mozaik na stěny nádrží a bazénů (maximální formát 400 cm2 a rozměrově stálé podklady).  Keraflex je šedá nebo bílá prášková směs na bázi cementu a tříděného kameniva. Je velmi snadno zpracovatelný. Lepidlo obsahuje velké množství syntetických pryskyřic a speciálních přísad. Cementové lepidlo Keraflex má velmi dobrou přídržnost ke všem materiálům běžně používaných ve stavebnictví, je snadno zpracovatelný, má prodlouženou dobu zpracovatelnosti a je vysoce tixotropní. Velkou výhodou lepidla  Keraflex je možné použití na svislý povrch bez rizika stékání tmelu nebo sjíždění obkladu, dokonce i při lepení těžkého obkladového materiálu. Obklady se mohou lepit shora dolů bez použití klínů. Cementové lepidlo Keraflex nepoužívejte na beton vystavený následnému smršťování, kovové povrchy, stěny a podlahy vystavené silným pohybům nebo vibracím (dřevo, cementopískové desky, atd.).                                                                                    

 

Použití lepidla Keraflex v praxi:

Podklad musí být mechanicky pevný, soudržný, zbavený prachu, mastnot, nátěrů, vosků, mechů a jiných látek, které snižují přídržnost materiálu k podkladu.Vyšší vlhkost podkladu může zpomalit proces vytvrzení Keraflexu. Cementové podklady nesmí být po nalepení obkladového materiálu vystaveny smršťování, proto v příznivých podmínkách musí omítky a cementové vyrovnávací potěry vyzrávat nejméně jeden týden na jeden centimetr tloušťky vrstvy (nejméně 28 dnů), pokud ovšem nejsou zhotoveny ze speciálních pojiv MAPEI jako je Mapecem, Mapecem Pronto, Topcem neboTopcem Pronto. Povrchy, které jsou vystaveny slunečnímu záření, ochlaďte navlhčením vodou a nechte oschnout. Sádrové povrchy a anhydridové potěry musí být dokonale vyschlé (max. zbytková vlhkost 0,5%, u vytápěných podlah 0,3%), dostatečně vyzrálé, přebroušené a zbavené prachu. Je naprosto nezbytné, aby byly předem ošetřeny Primerem G nebo Mapeprimem SP, povrchy vystavené vysoké vlhkosti musí být nejprve ošetřeny Primerem S. Keraflex smíchejte s čistou vodou, až vznikne hladká hmota bez hrudek, potom ji nechte asi 5 minut odstát a znovu ji promíchejte. Na každých 100 dílů Keraflexu použijte 32-33 dílů vody, což odpovídá 8-8,25 l vody na každých 25 kg práškové směsi. Keraflex připravený tímto způsobem je zpracovatelný přibližně 8 hodin. Keraflex se na podklad nanáší zubovou stěrkou. Vyberte takovou stěrku, která umožní úplné pokrytí rubové strany obkladového prvku. Pro dosažení dobré přídržnosti nejdříve naneste pomocí hladké strany stěrky tenkou vrstvu Keraflexu na podklad a ihned potom naneste vhodnou zubovou stěrkou požadovanou vrstvu Keraflexu v závislosti natypu obkladového materiálu. V případě keramických obkladů a dlažeb v exteriéru s formátem nad 900 cm² a dlažeb, které jsou vystaveny vyššímu provoznímu zatížení , naneste lepidlo také na rubovou stranu obkladového prvku, abyste zajistilijeho úplné pokrytí a dokonale kontaktní spoj.

Lepení obkladů a dlažeb

Není nutné předběžně provádět vlhčení obkladových prvků; pokud je rubová strana lepených prvků zaprášená, měla by se krátce opláchnout v čisté vodě a nechat oschnout. Obklady a dlažby se lepí běžným způsobems přitlačením k podkladu, aby byl zajištěn dobrý kontakt s lepidlem. Při normální teplotě a vlhkosti je doba zavadnutí Keraflexu cca 30 minut. Nepříznivé klimatické podmínky (intenzivní sluneční svit, vysušující vítr, vysoká teplota) nebo velmi savý podklad mohou dobu zpracovatelnosti velmi výrazně zkrátit, a to až na několik minut. Z tohoto důvodu se musí průběžně kontrolovat, zda se na povrchu lepicího tmelu nevytvořila zaschlá povrchová vrstva a zda je na dotek stále lepivý. Pokud se tato vrstva objeví, musí se lepicí tmel znovu přestěrkovat. V žádném případě se nedoporučuje lepicí tmel vlhčit, protože voda na povrchu lepidla vytvoří separační vrstvu. Pokud je nezbytné provést opravu polohy obkladů nebo dlažby, musí se k ní přistoupit v průběhu 60 minut od pokládky, po uplynutí této doby je provádění oprav velmi problematické. Obklady a dlažby nalepené Keraflexem nesmí být vystaveny vodě nebo dešti nejméně 24 hodin po nalepení a musí být chráněny před mrazem a přímým sluncemnejméně 5-7 dnů po nalepení.

Bodové lepení izolačních materiálů
Nanášení  Keraflexu při bodovém lepení akustických nebo izolačních desek je možné provádět plošně nebo bodově.
 
Spárování a těsnění
Obklady je možné spárovat po 4-8 hodinách, dlažby po 24 hodinách speciálními cementovými nebo epoxidovými spárovacími hmotami MAPEI, které jsou k dispozici v široké škále barev. Dilatační spáry se musí vyplnit speciálními těsnicími tmely MAPEI.
 
Technické údaje:
Doba zpracovatelnosti směsi: více než 8 hodin.
Doba zavadnutí: ≥ 30 minut.
Spárování:
– stěny: za 4–6 hodin.
– podlahy: za 24 hodin.
Pochůznost: cca po 24 hodinách.
Provozní zatížení: cca po 14 dnech.
Barva: šedá a bílá.
Nanášení: zubovou stěrkou č. 4, 5 nebo 6.
EMICODE: EC1 R – velmi nízký obsah emisí.
Skladovatelnost: 12 měsíců.

Spotřeba:
2–5 kg/m2.

Balení:
pytle po 25 kg, kartony po 4 x 5 kg.
 
Nákup
Cementové lepidlo Keraflex dodáváme po ucelených 25 kg baleních nebo po celých paletách. Jedna paleta obsahuje 52 balení (1300 kg) lepidla Keraxlex.
 
Doprava
Cementové lepidlo Keraflex zavážíme zdarma 7000,- včetně DPH.  V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037.
 

 

 

 

 

Historie cen

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 619 Kč
Původní cena: 825 Kč

Doprava a odběrná místa

Doprava od 8 000 Kč s DPH zdarma.

V případě menší objednávky se výše dopravného určuje na základě místa dodání a kombinace dalších objednaných produktů.

 

Odběrná místa pro výrobce MAPEI:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

Čechy:

MAPEI, spol. s r.o., Zděbradská 78, 251 01  Říčany - Jažlovice

Morava:

MAPEI, spol. s r.o., Smetanova 192, 779 00  Olomouc

 

V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037 nebo napište na email: info@centrum-zatepleni.cz

 
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat