Zateplení šedým EPS

Jedinečný zateplovací systém

Společnost BASF Stavební hmoty Česká republika s. r. o. uvedla na trh jedinečný zateplovací systémem, jehož základem je izolant nové generace, tzv. šedý polystyren EPS, který má o 20 % lepší tepelně izolační vlastnosti než klasický „bílý polystyren“, při zachování vstupních investičních nákladů. Tento izolant je vyroben ze suroviny NEOPOR® za použití nanotechnologie a je patentován firmou BASF SE. Šedý fasádní polystyren je mezi výrobci označován jako Styrotherm Plus 70, Extrapor, GreyWall a další.


MultiTherm® NEO – zateplení budoucnosti

Systém MultiTherm® NEO je díky nové generaci izolantu připraven rapidně snižovat energetickou náročnost budov a finanční dopady růstu cen energií při zachování vstupních investičních nákladů. V systému jsou použity prověřené komponenty s vysokým důrazem na kvalitu a dlouhou dobu životnosti. MultiTherm NEO je jedním z mála systémů, který využívá pro armovací vrstvu speciální stěrkovou hmotu vyztuženou skelnými vlákny. Armovací vrstva s vloženou perlinkou dosahuje maximální pružnosti a odolnosti vůči mechanickému poškození. Jako povrchovou úpravu systému doporučujeme použít kvalitní silikonovou omítku BASF Prince Color.


Proč šedý polystyren?

Vědci se myšlenkou vytvořit dokonalý tepelný izolant zabývají již dlouhou dobu. Jednou z cest je minimalizovat šíření tepla v izolantu. S geniálním myšlenkou přišli specialisté ze společnosti BASF SE: Snížit průchodnost tepelného záření přidáním vhodné přísady do základní suroviny pro výrobu expandovaného polystyrenu (EPS). Nejvhodnější stopovou přísadou se ukázal grafit, jemně rozemletý na nanometrové částice, kterým je rovnoměrně vyplněna pevná fáze EPS. Díky nanotechnologii je možné vytvořit tyto jemné částice a současně zajistit jejich rozmístění tak, aby se navzájem nedotýkaly. Membrány (stěny) polystyrénových expandovaných buněk se stávají pro tepelné záření s délkou vlny okolo 10 μm neprostupné, podobně jako kovová síťka průhledných dvířek mikrovlnné trouby s milimetrovými oky pro mikrovlnu délky 12,5 cm.

Nanočástice grafitu v podstatě vytváří z membrán polystyrénových kuliček tepelná zrcadla. Tepelné záření, které prochází EPS 70 NEO je uhlíkovými nanočásticemi odráženo zpět do budovy. Tento mechanizmus brání volnému průchodu tepelného záření a snižují tak prostup tepla izolantem.


Výhody zateplení MultiTherm® NEO

  • úspora při realizaci
  • rychlejší návratnost
  • o 20 % lepší tepelně izolační vlastnosti
  • nezaměnitelná a garantovaná kvalita zateplovacího systému
  • menší množství suroviny pro výrobu
  • nižší ekologická zátěž (o 20 % méně přeprav)
  • nižší náklady na komponenty zateplení (kratší hmoždinky, užší patní lišty, parapety...)
  • kratší ostění – lepší prosvětlení interiéru (nižší spotřeba elektrické energie)

Zašlete nám svou poptávku:

 

Nezapomeňte prosím uvést místo realizace.
Vaši poptávku vyřídíme v nejkratším možném termínu.

Naše tipy
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat