Mapei Silancolor Tonachino PLUS silikonová omítka


Náš
tip


Odeslat dotaz
Výrobce:Mapei
Dostupnost:skladem
Běžná cena:3055 Kč / bal, 153 Kč / kg s DPH
Vaše cena: 2 139,00 Kč / bal
bez DPH: 1 767,77 Kč / bal
107 Kč / kg
bez DPH: 88,39 Kč / kg
Zvolte variantu:
Celková cena: 2139 Kč s DPH 1768 Kč bez DPH
bal


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1–3 prac. dny
Dopravcem: 3–7 prac. dnů

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 8 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Ke zboží dále doporučujeme přikoupit

Pastovitá omítková směs Mapei Silancolor Tonachino PLUS s BioBlock ochranou fasády proti řasám, houbám a plísním na bázi silikonové pryskyřice vhodná pro použití jak v exteriéru tak i v interiéru. Kvalitní fasádní omítku Mapei Silancolor Tonachino PLUS lze použít na dekorativní úpravu budov situovaných ve vlhkém klimatu, které vytváří příznivé podmínky pro růst těchto mikroorganismů. Typickým příkladem jsou fasády situované na sever, které jsou zvláště citlivé na růst plísní, protože stěny budovy jsou chladnější. Díky speciální receptuře zajišťuje omítka dobrou propustnost vodních par z podkladu a také značnou vodoodpudivost povrchu. Omítka Mapei Silancolor Tonachino Plus neumožňuje propouštět vodu do podkladu, čímž zaručuje uchování stále suché omítky. Vlákny vystužená omítka s novými    syntetickými materiály zaručuje jednotný barevný vzhled, dobrou přídržnost k původním povrchům a dobře přikotveným vrstvám k podklad a širokou barevnou škálu.  Současně zaručuje velmi dobré hydrofobní vlastnosti.  Na rozdíl od běžných syntetických úprav nevytváří na povrchu film, nepropustný pro vodní páry, protože se jedná o porézní vrstvu. Omítka Mapei Silancolor Tonachino Plus obsahuje syntetická vlákna, která zajišťují dobrou odolnost proti vzniku trhlin. Pastovitá stěrková omítka má dokonalou přídržnost ke vše typům tradičníc a odvlhčovacích omítek a starým nátěrům za předpokladu, že jsou dobře přikotveny k podkladu. Vodoodpudivé vlastnosti omítky Mapei Silancolor Tonachino Plus zaručují ochranu podkladu před agresivními chemickými vlivy a ulpínáním nečistot na povrchu. Omítka má vynikající odolnost proti působení škodlivého UV zaření a stárnutí a současně dlouhodobě udržuje své vlastnosti. Fasádní omítky Mapei Silancolor Tonachino Plus má příjemný rustikální vzhled  a kromě barev ze vzorníku MAPEI je k dispozici v široké škále barevných odstínů, které lze namíchat pomocí automatického systému barvení Colormap®. Před použitím Mapei Silancolor Tonachino Plus aplikujte na připravený podklad vždy vrstvu Silancoloru Primer nebo Silancoloru Base Coat. Pouze v případě aplikace na staré nátěry, dobře přikotvené k podkladu, posuďte v závislosti na savosti povrchu, zda je použití Silancoloru Primer nebo Silancoloru Base Coat nutné.

Použití silikonové omítky Mapei Silancolor Tonachino Plus v praxi:

Podklad před použitím fasádní omítky Mapei Silancolor Tonachino Plus musí být dokonale čistý, soudržný a suchý. Opravy provedené maltou musí být vyzrálé. Z povrchu musí být pečlivě odstraněny veškeré zbytky olejů, mastnot a nesoudržných částic. Případné trhliny utěsněte a opravte všechny poškozené části. Podklad oštřete přípravkém Silancolor Primer nebo Silancolor Base Coat. Po uplynutí 12-24 hodin naneste omítku Mapei Silancolor Tonachino. Z důvodu snadnějšího nanášení Silancoloru Tonachino Plus v granulometrii 0,7mm, 1,2mm nebo 1,5mm a pro zlepšení krycích schopností můžete nanést Silancolor Primer zředěný 30-50% Silancolor u Pittura stejné barvy jako Silancolor Tonachino Plus nebo stejným odstínem výrobku Silancolor Base Coat. Omítka Silancolor Tonachino je připravena k přímému použití. Před použitím směs dobře promíchejte nízkootáčkovým míchacím zařízením. Pokud je výrobek příliš viskózní, přidejte 1-2% vody.Omítka Mapei Silancolor Tonachino se nanáší nerezovým nebo plastovým hladítkem na zaschlý Silancolor Primer nebo Silancolor Base Coat. Ochranný systém předpokládá nanesení pouze jedné vrstvy Silancoloru Tonachino Plus. Má-li být výsledný efekt více homogenní, lze nanést jednu vrstvu, vyhladit ji a po 24 hodinách nanést druhou vrstvu. Při nanášení obou vrstev dbejte na to, abyste výrobek stejnoměrně rozprostřeli a vytvořili tak souvislou vrstvu; povrch následně upravte plastovým hladítkem (případně navlhčeným) nebo můžete použít navlhčené houbové hladítko, aby byl výsledný efekt povrchu co nejvíce homogenní a vytvořil se požadovaný estetický vzhled. S použitím Silancoloru Tonachino Plus lze dosáhnout různých efektů povrchové úpravy (např. obláčkovitý, nanášený štětcem, reliéfový, apod.).  Omítku lze skldovat 24 měsíců na suchém místě při teplotě +5°C až +30°C. Chraňte před mrazem.

Nákup

Fasádní omítku Mapei Silancolor Tonachino Plus dodáváme po ucelených baleních. Omítku dodáváme ve 25kg plastových vědrech.

 


0,7mm točená 

spotřeba 1,7-2,0 kg/m2

vydatnost 14,5 m2/bal


1,2mm točená 

spotřeba 1,9-2,3 kg/m2

vydatnost 13,1 m2/bal


1,5mm točená 

spotřeba 2,2–2,6 kg/m2

vydatnost 11,2 m2/bal

 

Zboží vyžaduje výběr odstínu

Barevnou vzorkovnici  zašleme na vyžádání přímo na Vaši adresu nebo sdělíme nejbližší místo, kde je vzorkovnice k dispozici. V případě, že znáte označení odstínu, uveďte ho prosím do poznámky před odesláním Vaší objednávky. Nedoporučujeme vybírat odstín podle ukázek na internetu z důvodu nereálného vykreslení odstínu na monitoru počítače.

Historie cen

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 2 139 Kč
Původní cena: 3 055 Kč

Doprava a odběrná místa

Doprava od 8 000 Kč s DPH zdarma.

V případě menší objednávky se výše dopravného určuje na základě místa dodání a kombinace dalších objednaných produktů.

 

Odběrná místa pro výrobce MAPEI:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

Čechy:

MAPEI, spol. s r.o., Zděbradská 78, 251 01  Říčany - Jažlovice

Morava:

MAPEI, spol. s r.o., Smetanova 192, 779 00  Olomouc

 

V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037 nebo napište na email: info@centrum-zatepleni.cz

 
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat