Hmoždinka Bravoll PTH-SX s plastovým šroubem


Náš
tip


Odeslat dotaz
Výrobce:Bravoll
Dostupnost:více jak týden
Běžná cena:1936 Kč / bal, 9,68 Kč / ks s DPH
Vaše cena: 1 464,00 Kč / bal
bez DPH: 1 209,92 Kč / bal
7,32 Kč / ks
bez DPH: 6,05 Kč / ks
Zvolte variantu:
Celková cena: 1464 Kč s DPH 1210 Kč bez DPH
bal


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1-3 prac. dny
Dopravcem: 2-5 prac. dny

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 9 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Ke zboží dále doporučujeme přikoupit

Talířová hmoždinka Bravoll PTH-SX s plastovým šroubem určená pro povrchovou i zápustnou montáž. Talířová hmoždinka s plastovým trnem je určená pro upevnění tepelně izolačních desek z bílého polystyrenu, šedého polystyrenu a soklového polystyrenu v kontaktním zateplovacím systému – ETICS. Hmoždinka je certifikovaná pro stavební materiály A, B, C, D, E s technickým schválením ETA 10/0028. Talířová hmoždinka Bravoll PTH-SX s plastovým šroubem zajišťuje stálý přítlak izolačních desek na lepící tmel a zabraňuje zvedání desek od podkladu. Zároveň se snižuje smykové zatížení desek což způsobuje, že se desky nemohou posouvat do stran. Pro stanovení užitné délky kotvící hmoždonky  PTH-SX s plastovým šroubem je třeba brát v úvahu tloušťku izolace a všechny nenosné krycí vrstvy (např. stará omítka, lepidlo). Počet hmoždinek při montáži je závislý na výšce budovy, tvarových charakteristikách budovy, umístění budovy, větrové oblasti a kvalitě podkladu pro kotvení. Pro eliminaci možného prokreslení hoždinek Bravoll PTH-SX s plastovým šroubem  skrz fasádu doporučujeme provést zápustnou montáž hmoždinek. Talířovou hmoždinku lze kombinovat s přídavnými talíři BRAVOLL® IT PTH. Výhodou talířové hmoždinky Bravoll PTH-SX je vysoká únosnost a spotřeba kotev, nulový prostup tepla a díky předmontovanému stavu s plastovým trnem v hmoždince usnadňuje rychlou montáž. Ke každému balení montážní TORX ZDARMA.

Povrchová montáž Talířové hmoždinky Bravoll PTH-SX s plastovým trnem:

Do předem vyvrtaného a dostatečně čistého otvoru vložíme hmoždinku Bravoll PTH-SX s předmontovaným plastovým trnem a poklepem ji dorazíme k izolantu. Trn zatlučeme tak, aby se talířek hmoždinky zatlačil cca. 2 mm pod povrch izolantu. Abychom předešli nežádoucímu prohnutí tepelné izolace kotvíme izolaci ve všech spojích izolačních desek a jednou až třemi hmoždinkami do plochy desky, vždy v místě naneseného lepidla. Spotřeba hmoždinek na 1m2 je cca 6 - 8 kusů, dle podkladu. U novostavby určíme správnou délku hmoždinky Bravoll PTH-SX s plastovým trnem součtem kotevní hloubky (40 mm třída A,B,C,D, 65 mm třída E), tloušťky izolantu a 20 mm vrstvy lepidla (např.: na zateplení 100 mm polystyrenem použijeme hmoždinky o délce 160 mm). U rekonstrukcí, kde kotvíme přes již stávající omítku (břízolit, štuková nebo minerální omítka) je nutné připočítat sílu této vrstvy do celkové délky hmoždinky (zpravidla 20-30 mm). Celková délka hmoždinky Bravoll PTH-SX u rekonstrukce při zateplení 100 mm polystyrenem by tak činila 180 mm (platí pro třídy A,B,C,D). Talířová hmoždinka Bravoll PTH-SX s plastovým trnem musí být vždy ukotvená celou svou rozpěrnou částí ve zdivu. Po ukotvení všech talířových hmoždinek zastěrkujeme viditelné talířky a tepelnou izolaci vhodným fasádním lepidlem a následně vytvoříme s vloženou sklotextilní perlinkou výztužnou armovací vrstvu.

Zápustná montáž Talířové hmoždinky Bravoll PTH-SX s plastovým trnem:

Zápustné kotvení fasádní tepelné izolace je způsob kotvení, který odbourává tepelné mosty a eliminuje možné prokreslení kotvících hmoždinek skrz fasádu. Zápustné kotvení je moderní a v poslední době velmi používaný systém montáže talířových hmoždinek. Do tepelné fasádní izolace vyhloubíme pomocí frézky kruhovou výseč o rozměru 70 mm. Následně fasádní desku ukotvíme hmoždinkou Bravoll PTH-SX s plastovým trnem, jejíž talířek zůstává po zavrtání zapuštěn cca. 20 mm od vnější části tepelné izolace. Do vzniklého prostoru přiložíme bílou nebo šedou polystyrenovou zátku o průměru 70 mm. Po zaklopení hmoždinek zátkami vznikne ideálně rovná plocha, která je připravena na provedení výztužné armovací vrstvy pomocí správného stěrkového tmelu s vloženou sklotextilní síťovinou. Délku kotvících hmoždinek určujeme podobně jako u povrchové montáže s tím rozdílem, že od celkové délky hmoždinky odečteme 20 mm vzhledem k zapuštění hmoždinky.

Třídy stavebních materiálů, do kterých lze izolaci kotvit hmoždinkami TTH s plastovým trnem. 

A - beton, kámen

B - plná cihla

C - děrované cihy

D - lehčený beton

E - pórobeton (bílé a šedé tvárnice, Ytong)

Průměr kotvy: 8 mm

Průmér talíře: 60 mm

Průměr vrtání: 8 mm

Minimální kotevní hloubka: 35 mm (A, B, C, D), 55mm (E)

Maximální kotevní hloubka: 70 mm

Minimální hloubka vrtání: 45-50 mm (A, B, C, D), 65-70mm (E)

Pomocný montážní přípravek: MPS (Torx 30)

Bodový činitel prostupu tepla χ: 0,000 W/K

Únosnost talířku: 1,54 kN

Tuhost talířku: 0,7 kN/mm

Nákup

Univerzíální hmoždinku Bravoll PTH-SX s platovým trnem dodáváme pouze po uceleném balení 100/200ks viz. tabulka.
Obsah jednotlivých balení hmoždinky Bravoll PTH-SX s plastovým trnem:
PTH-SX 8x135 - 200 ks/bal.

PTH-SX 8x155 - 200 ks/bal.

PTH-SX 8x175 - 200 ks/bal.

PTH-SX 8x195 - 100 ks/bal.

PTH-SX 8x215 - 100 ks/bal.

PTH-SX 8x235 - 100 ks/bal.

PTH-SX 8x255 - 100 ks/bal.

Doprava
Hmoždinky Bravoll PTH-SX s plastovým šroubem zavážíme včetně ostaního příslušenství od 5 000,- Kč bez DPH zdarma po celé ČR. V případě menší objednávky se výše dopravného určtuje na základě místa dodání. O přesné ceně dopravy Vás budeme informovat nejpozději do 2 h po obdržení vaší objednávky. Možnost vlastního odběru ve Výrobním závodu v Kuřimi. V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037.

 

Historie cen

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 1 464 Kč
Původní cena: 1 936 Kč

Doprava a odběrná místa

Materiál výrobce LIKOV s.r.o. zavážíme včetně ostaního příslušenství od 9 000 Kč bez DPH zdarma po celé ČR.

V případě menší objednávky se výše dopravného určuje na základě místa dodání. 

Odběrná místa pro výrobce BRAVOLL:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

LIKOV s.r.o., Blanenská 1859, 664 34  Kuřim (okr. Brno-venkov)

 

V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037 nebo napište na email: info@centrum-zatepleni.cz

 

 
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat