Hmoždinka Wkret-met LMX 8 s kovovým trnem


TOP
CENA


Odeslat dotaz
Výrobce:Likov
Dostupnost:skladem
Vaše cena: 750,00 Kč / bal
bez DPH: 619,83 Kč / bal
3,75 Kč / ks
bez DPH: 3,10 Kč / ks
Zvolte variantu:
Celková cena: 750 Kč s DPH 620 Kč bez DPH
bal


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1-3 prac. dny
Dopravcem: 2-5 prac. dny

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 9 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Ke zboží dále doporučujeme přikoupit

Talířová hmoždinka Wkret-met LMX 8 s kovovým trnem je vhodná  pro použití do všech typů stavebních materiálů. Talířová hmoždinka s kovovým trnem je určená pro upevnění tepelně izolačních desek z bílého polystyrenu, šedého polystyrenu, soklového polystyrenu a minerální vlny k obvodovému zdivu. Univerzální hmoždinka Wkret-met LMX 8 s kovovým trnem je vyrobena z polypropylenu s  trnem vyrobeným z galvanicky pozinkované oceli. Počet hmoždinek při montáži je závislý na výšce budovy, tvarových charakteristikách budovy, umístění budovy, větrové oblasti a kvalitě podkladu pro kotvení.  Hmoždinka je dodávána v předmontovaném stavu s kovovým trnem v hmoždince. Univerzální kotvící hmoždinka Wkret-met LMX 8 s kovovým trnem zajišťuje stálý přítlak izolačních desek na lepící tmel a zabraňuje zvedání desek od podkladu. Zároveň se snižuje smykové zatížení desek což způsobuje, že se desky nemohou posouvat do stran. Pro stanovení užitné délky talířové hmoždinky Wkret-met LMX 8 s kovovým trnem je třeba brát v úvahu tloušťku izolace a všechny nenosné krycí vrstvy (např. stará omítka, lepidlo). Montáž univerzální hmoždinky Wkret-met LMX 8 s kovovým trnem lze  provést dvěma způsoby. A to buď povrchovou montáží či zápustnou montáží. Pro eliminaci možného prokreslení hoždinek skrz fasádu doporučujeme provést zápustnou montáž hmoždinek.

Povrchová montáž Univerzální hmoždinky Wkret-met LMX 8 s kovovým trnem:

Do předem vyvrtaného a dostatečně čistého otvoru vložíme hmoždinku Wkret-met LMX 8 s předmontovaným kovovým trnem a poklepem ji dorazíme k izolantu. Trn zatlučeme tak, aby se talířek hmoždinky zatlačil cca. 2 mm pod povrch izolantu. Abychom předešli nežádoucímu prohnutí tepelné izolace kotvíme izolaci ve všech spojích izolačních desek a jednou až třemi hmoždinkami do plochy desky, vždy v místě naneseného lepidla. Spotřeba hmoždinek na 1m2 je cca 6 - 8 kusů, dle podkladu. U novostavby určíme správnou délku hmoždinky Wkret-met LMX 8 s kovovým trnem součtem kotevní hloubky (35 mm třída A,B,C,D,E), (např.: na zateplení 100 mm polystyrenem použijeme hmoždinky o délce 175 mm). U rekonstrukcí, kde kotvíme přes již stávající omítku (břízolit, štuková nebo minerální omítka) je nutné připočítat sílu této vrstvy do celkové délky hmoždinky (zpravidla 20-30 mm). Celková délka hmoždinky u rekonstrukce při zateplení 100 mm polystyrenem by tak činila 195 mm (platí pro třídy A,B,C,D). Talířová hmoždinka musí být vždy ukotvená celou svou rozpěrnou částí ve zdivu. Po ukotvení všech talířových hmoždinek zastěrkujeme viditelné talířky a tepelnou izolaci vhodným fasádním lepidlem a následně vytvoříme s vloženou sklotextilní perlinkou výztužnou armovací vrstvu.

Zápustná montáž Univerzální hmoždinky Wkret-met LMX 8 s kovovým trnem:

Zápustné kotvení fasádní tepelné izolace je způsob kotvení, který odbourává tepelné mosty a eliminuje možné prokreslení kotvících hmoždinek skrz fasádu. Zápustné kotvení je moderní a v poslední době velmi používaný systém montáže talířových hmoždinek. Do tepelné fasádní izolace vyhloubíme pomocí frézky kruhovou výseč o rozměru 70 mm. Následně fasádní desku ukotvíme hmoždinkou Wkret-met LMX 8 s kovovým trnem, jejíž talířek zůstává po zavrtání zapuštěn cca. 20 mm od vnější části tepelné izolace. Do vzniklého prostoru přiložíme minerální, bílou nebo šedou polystyrenovou zátku o průměru 65,70 mm. Po zaklopení hmoždinek zátkami vznikne ideálně rovná plocha, která je připravena na provedení výztužné armovací vrstvy pomocí správného stěrkového tmelu s vloženou sklotextilní síťovinou. Délku kotvících hmoždinek určujeme podobně jako u povrchové montáže s tím rozdílem, že od celkové délky hmoždinky odečteme 20 mm vzhledem k zapuštění hmoždinky.

Třídy stavebních materiálů, do kterých lze izolaci kotvit hmoždinkami Wkret-met LMX 8 s kovovým trnem.

A - beton, kámen

B - plná cihla

C - děrované cihy

D - lehčený beton

E - pórobeton (bílé a šedé tvárnice, Ytong)

 

Použití - výhody:

- ETA-09/0001

- kotevní hloubka 35 mm (55 mm - E)

- průměr dříku 8 mm

- průměr talířku 60 mm

 

Nákup
Univerzíální hmoždinku Wkret-met LMX 8 s kovovým trnem dodáváme pouze po uceleném balení 200ks. Cena je uvedena za jedno balení, tj. 200 ks hmoždinek.
 
Doprava
Hmoždinky Wkret-met LMX 8 s kovovým trnem zavážíme včetně ostaního příslušenství od 5 000,- Kč bez DPH zdarma po celé ČR. V případě menší objednávky se výše dopravného určtuje na základě místa dodání. O přesné ceně dopravy Vás budeme informovat nejpozději do 2 h po obdržení vaší objednávky. Možnost vlastního odběru ve Výrobním závodu v Kuřimi. V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037.

 

Historie cen

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 750 Kč
Původní cena: 0 Kč

Doprava a odběrná místa

Materiál výrobce LIKOV s.r.o. zavážíme včetně ostaního příslušenství od 9 000 Kč bez DPH zdarma po celé ČR.

V případě menší objednávky se výše dopravného určuje na základě místa dodání.

 

Odběrná místa pro výrobce LIKOV s.r.o.:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

LIKOV s.r.o., Blanenská 1859, 664 34  Kuřim (okr. Brno-venkov)

 

V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037 nebo napište na email: info@centrum-zatepleni.cz

 
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat