Mapeklej Extra


DOBRÁ
VOLBA

TOP
CENA


Odeslat dotaz
Výrobce:Mapei
Dostupnost:skladem
Běžná cena:254 Kč / bal, 10,16 Kč / kg s DPH
Vaše cena: 178,00 Kč / bal
bez DPH: 147,11 Kč / bal
7,12 Kč / kg
bez DPH: 5,88 Kč / kg
Zvolte variantu:
Celková cena: 178 Kč s DPH 147 Kč bez DPH
bal


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1–3 prac. dny
Dopravcem: 3–7 prac. dnů

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 8 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Ke zboží dále doporučujeme přikoupit

Lepící tmel Mapeklej Extra šedé barvy složený z cementu, tříděného kameniva, syntetické pryskyřice a speciálních přísad. Mapeklej Extra lepící stěrka je určena na lepení termoizolačních desek z polystyrénu EPS-F a minerální vaty. Lepící tmel Mapeklej Extra je určen k lepení izolačních deskových materiálů v interiéru a exteriéru s vhodným typem armovací tkaniny pro vytvoření základní vrstvy na lícní straně tepelně izolačních kompozitních systémů pod finální omítku. Mapeklej Extra je vhodný pro lepení v interiéru i exteriéru pro lepení keramických obkladů na všechny běžné typy podkladů používaných ve stavebnictví. Například keramické obklady a dlažby, obklady Klinker, keramické mozaiky. Mapeklej Extra není vhodný  pro lepení a stěrkování šedého, soklového, extrudovaného polystyrenu, na podklad ze sádrokartonu a lehčených porobetonových bloků. Výhodou Mapeklej Extra je dokonalá přídržnost ke všem materiálům běžně používaných ve stavebnictví. Tmel vysychá bez znatelného smršťování. Mapeklej Extra nedoporučujeme pro lepení a stěrkování šedého polystyrenu. Pokud zateplujete šedým polystyrenem, pak zvolte vyšší řadu lepící stěrky Mapei Mapetherm AR2.

Použití lepidla Mapeklej Extra v praxi:

Podklad musí být pevný, soudržný, zbavený prachu, mastnot, nátěrů, vosků, mechů a jiných látek, které snižují přídržnost materiálu k podkladu. Sádrové podklady (omítky nanášené ručně i strojně, prefabrikované desky apod.) musí být dokonale vyschlé, vyzrálé a zbavené prachu. Podklad doporučujeme natřít vhodným penetračním nátěrem  (nutno konzultovat s technickým servisem).  Lepící a stěrkovou hmotu nasypeme do cca 5,5 - 6 l záměsové vody na 25 kg suché směsi a smísíme pomalu běžným mísidlem až dosáhneme homogenní tmoty bez hrudek. Po promíchání je dobré nechat lepidlo cca. 5 - 10 min. odstát a poté se ještě jednou krátce promíchá. Doba zpracování malty v nádobě je cca 6 hodiny v závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu. Správně namíchaná směs Mapeklej Extra se nanáší zubovým hladítkem u málo zatěžovaných obkladů v interiéru musí být pokryto min. 65–70% rubové strany obkladu. U více zatěžovaných obkladů a obkladů v exteriéru je nutno aby bylo pokryto100 % rubové strany obkladu. Pro určení správného množství tmelu na 100% pokrytí zadní strany obkladu naneste lepicí tmel na jeden zkušební kus obkladu, který po přitisknutí k podkladu odlepte, abyste mohli posoudit jeho skutečné pokrytí tmelem. Pro dosažení dobré přídržnosti k podkladu je nutno nanést nejprve hladkou stranou stěrky na podklad a teprve následně zubovou stranou. Velikost stěrky závisí na rozměru obkladového materiálu. V případě montáže keramických obkladů v exteriéru je třeba nanášet oboustranně (na podklad i rubovou stranu lepeného prvku).  V případě vytváření základní vrstvy vkládáme do předem nanesené vrstvy lepícího tmelu armovací tkaninu, kterou vtláčíme dovnitř zahlazením nerezovým hladítkem směrem do středu ke krajům s přesahem min. 10 cm. Mapeklej Extra vyrovnávací vrstva může být nanášena nejméně 24 hodin po nalepení termoizolačních desek. Obklady lze spárovat  po 3 - 6 hodinách podle savosti podkladu a teploty.  Dlažba lze spárovat po 24 hodinách. Obklady lepené nesmí být nejméně po dobu 24 hod. vystaveny působení deště a měly by být nejméně 5–7 dní po montáži chráněny před silným slunečním zářením a mrazem. Práce spojené s aplikací se nesmí provádět pod +5°C (přípustná teplota při zpracování od +5°C do +40°C).

Spotřeba lepící a stěrkové hmoty Mapeklej Extra:

keramická mozaika a malé formáty obkladů: 2,0–2,5 kg/m

běžný formát: 2,5–3,0 kg/m

velké formáty, podlahy venkovní obklady:  5,0–6,0 kg/m
 
Nákup
Lepící tmel Mapeklej Extra dodáváme po ucelených 25 kg baleních nebo po celých paletách. Jedna paleta obsahuje 50 balení (1250 kg) lepidla Mapeklej Extra.
 
Doprava
Lepící tmel Mapeklej Extra zavážíme i po jednotlivých baleních. Doporučujeme nakoupit Mapeklej Extra společně s fasádním polystyrenem nebo jiným fasádním příslušenstvím pro jednotnou dopravu a tím i menší cenu za dopravné. V případě objednání samostatné palety je účtováno dopravné 500 kč po celé ČR. V případě větší objednávky nad 42 bal. je dopravné počítáno individuálně podle místa dodání. V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037.
 

 

 

 

 

Historie cen

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 178 Kč
Původní cena: 254 Kč

Doprava a odběrná místa

Doprava od 8 000 Kč s DPH zdarma.

V případě menší objednávky se výše dopravného určuje na základě místa dodání a kombinace dalších objednaných produktů.

 

Odběrná místa pro výrobce MAPEI:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

Čechy:

MAPEI, spol. s r.o., Zděbradská 78, 251 01  Říčany - Jažlovice

Morava:

MAPEI, spol. s r.o., Smetanova 192, 779 00  Olomouc

 

V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037 nebo napište na email: info@centrum-zatepleni.cz

 
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat