Mapetherm AR2


Náš
tip


Odeslat dotaz
Výrobce:Mapei
Dostupnost:skladem
Běžná cena:393 Kč / bal, 15,73 Kč / kg s DPH
Vaše cena: 275,00 Kč / bal
bez DPH: 227,27 Kč / bal
11,00 Kč / kg
bez DPH: 9,09 Kč / kg
Zvolte variantu:
Celková cena: 275 Kč s DPH 227 Kč bez DPH
bal


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1–3 prac. dny
Dopravcem: 3–7 prac. dnů

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 8 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Ke zboží dále doporučujeme přikoupit

Jednosložkový cementový tmel Mapetherm AR2 šedé barvy. Skládá se z cementu, jemnozrnného kameniva, syntetických pryskyřic a speciálních přísad. Mapetherm AR2 lepící stěrka je určen na lepení termoizolačních desek z polystyrénu EPS-F a minerální vaty. Lepící tmel Mapetherm AR2 je určen k lepení izolačních deskových materiálů v interiéru a exteriéru s vhodným typem armovací tkaniny pro vytvoření základní vrstvy na lícní straně tepelně izolačních kompozitních systémů pod finální omítku. Tmel je vhodný jak na novostavby, tak i na rekonstrukce starších domů. Mapetherm AR2 se snadno nanáší a roztírá. Má vysoce tixotropní vlastnosti - může být nanášen i na svislé povrchy bez nebezpečí sjíždění termoizolačních desek po podkladu. Výhodou Mapetherm AR2 je dokonalá přídržnost ke všem materiálům běžně používaným ve stavebnictví. Tmel vysychá bez znatelného smršťování. Nedoporučujeme používat  na lepení a stěrkování termoizolačních panelů na kovové nebo na silně deformovatelné podklady - dřevo, eternit apod. Není vhodný pro lepení a stěrkování termoizolačních desek s hladkým povrchem a poškozený, nesoudržný podklad.

Použití lepidla Mapetherm AR2 v praxi:

Podklad musí být pevný, soudržný, zbavený prachu, mastnot, nátěrů, vosků, mechů a jiných látek, které snižují přídržnost materiálu k podkladu. Sádrové podklady (omítky nanášené ručně i strojně, prefabrikované desky apod.) musí být dokonale vyschlé, vyzrálé a zbavené prachu. Podklad doporučujeme natřít vhodným penetračním nátěrem např. Primerem G, Primerem 3296, Mapeprimem 1K (nutno konzultovat s technickým servisem). Nerovnosti podkladu je nutné předem vyrovnat vhodným materiálem např. Nivoplan. Lepící a stěrkovou hmotu nasypeme do cca 5,75 - 6,25 l záměsové vody na 25 kg suché směsi a smísíme pomalu běžným mísidlem až dosáhneme homogenní tmoty bez hrudek. Po promíchání je dobré nechat lepidlo cca. 5 min. odstát a poté se ještě jednou krátce promíchá. Doba zpracování malty v nádobě je cca 2,5 hodiny v závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu. Správně namíchaná směs Mapetherm AR2 se nanáší zubovým hladítkem po celém obvodu desky a ve třech bodech velikosti dlaně v podélné ose desky nebo celoplošně zubovým hladítkem na rub desky i na podklad. V případě vytváření základní vrstvy vkládáme do předem nanesené vrstvy lepícího tmelu armovací tkaninu, kterou vtláčíme dovnitř zahlazením nerezovým hladítkem směrem do středu ke krajům s přesahem min. 10 cm. Mapetherm AR2 vyrovnávací vrstva může být nanášena nejméně 24 hodin po nalepení termoizolačních desek. Konečnou vrstvu je možné nanášet na připravený povrch až po zaschnutí první vrstvy Mapetherm AR2 - cca 7 dnů. Práce spojené s aplikací se nesmí provádět pod +5°C (přípustná teplota při zpracování od +5°C do +40°C vzduch i konstrukce), nesmí se rovněž provádět práce na přímém slunci, během silného větru, deště a očekávaných mrazech.
 
Spotřeba lepící a stěrkové hmoty  Mapetherm AR2:
Lepení termoizolačních desek: 2-4 kg/m2
Stěrka: 1,2 kg/m2 a mm tloušťky vrstvy

Nákup
Lepící tmel Mapetherm AR2 dodáváme po ucelených 25 kg baleních nebo po celých paletách. Jedna paleta obsahuje 42 balení (1050 kg) lepidla Mapetherm AR2.
 
Doprava
Lepící tmel Mapetherm AR2 zavážíme i po jednotlivých baleních. Doporučujeme nakoupit Mapetherm AR2 společně s fasádním polystyrenem nebo jiným fasádním příslušenstvím pro jednotnou dopravu a tím i menší cenu za dopravné. V případě objednání samostatné palety je účtováno dopravné 800 kč po celé ČR. V případě větší objednávky nad 42 bal. je dopravné počítáno individuálně podle místa dodání. V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037.
 
 

Historie cen

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 275 Kč
Původní cena: 393 Kč

Doprava a odběrná místa

Doprava od 8 000 Kč s DPH zdarma.

V případě menší objednávky se výše dopravného určuje na základě místa dodání a kombinace dalších objednaných produktů.

 

Odběrná místa pro výrobce MAPEI:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

Čechy:

MAPEI, spol. s r.o., Zděbradská 78, 251 01  Říčany - Jažlovice

Morava:

MAPEI, spol. s r.o., Smetanova 192, 779 00  Olomouc

 

V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037 nebo napište na email: info@centrum-zatepleni.cz

 
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat