Keraflex Maxi S1Odeslat dotaz
Výrobce:Mapei
Dostupnost:skladem
Běžná cena:1180 Kč / bal, 47,19 Kč / kg s DPH
Vaše cena: 944,00 Kč / bal
bez DPH: 780,17 Kč / bal
37,76 Kč / kg
bez DPH: 31,21 Kč / kg
Zvolte variantu:
Celková cena: 944 Kč s DPH 780 Kč bez DPH
bal


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1–3 prac. dny
Dopravcem: 3–7 prac. dnů

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 8 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Ke zboží dále doporučujeme přikoupit

Deformovatelné cementové lepidlo Keraflex Maxi S1 s velmi dobrými vlastnostmi, sníženým vertikálním skluzem, prodlouženou dobou zavadnutí a technologií Low Dust. Cementové lepidlo je určené k lepení  obkladů a dlažeb z keramiky (glazury, terakoty, klinkeru, kameniny, obkladů typu cotto, keramické mozaiky) i přírodního kamene a betonu a cementových konglomerátů za předpokladu, že jsou stabilní ve vlhkém prostředí v malých i větších tloušťkách ložné vrstvy (do 15 mm) v interiéru a exteriéru na svislé i vodorovné plochy. Lepidlo Keraflex Maxi S1 se doporučuje k lepení zejména obkladů velkého, středního i malého formátuna nerovný podklad vystavený intenzivnímu provoz, na problematické podklady, které jsou po vytvrzení lepidla vystaveny deformacím a nepříznivým provozním podmínkám, jako jsou například velké mechanické či tepelné provozní zatížení nebo trvalé působení vody (jímky na vodu). Keraflex Maxi S1 je rovněž vhodný k lepení izolačních materiálů, např. polystyrenové desky, minerální a skelné vaty, zvukově izolační polystyrenové panely, Heraklit atd.. Materiály lze tímto cementovým lepidlem lepit na tyto podklady: cementové a vápencocementové omítky, podlahové potěry - dostatečně vyzrálé, beton - vyzrálý min. 3. měsíce, vlhkost pod 4CM, cementovláknité desky, anhydridové podklady, topné podlahy, terasy, balkony, fasády a schodiště, hydroizolační vrstvy, stávající dlažby z keramiky, potěry a dlažby z přírodního kamene v interiéru po předchozím ošetření adhezním můstkem, nádrže na vodu, desky OSB, MFP po předchozím ošetření adhezním můstkem, homogenní, rovné a zaspárované stěny z keramických cihel, silikátových bloků a pórobetonu v interiéru MFP po předchozím ošetření adhezním můstkem, v prostorách s nedostatečnou ventilací nebo v blízkosti bytových budov, kde musí být emise prachu omezené, pokud možno, na minimum. Přednostmi cementového lepidla Keraflex Maxi S1 je voděodolnost a mrazuvzdornost, snadná příprava a aplikace, tloušťka vrstvy zvýšena na max. 15 mm, což umožňuje provést úpravu nerovnosti podkladu a obkladových prvků při lepení, umožňuje provádět lepení obkladů i na svislých plochách, aniž by docházelo k jeho stékání, nebo skluzu obkladových prvků, a to i velké hmotnosti a formátů, vysoká počáteční přídržnost. Lepidlo Keraflex Maxi S1 se vyrábí v šedé nebo bílé barvě skládající se z cementu, tříděného kameniva, syntetických pryskyřic a speciálních přísad. Keraflex Maxi S1 v bílém provedení, je určen k použití všude tam, kde vzhledem k druhu použitých materiálů a potřebě zachovat vysoký estetický efekt, je doporučeno bílé lepidlo.                                                         

 

Použití lepidla Keraflex  Maxi S1 v praxi:

Podklad musí být mechanicky pevný, soudržný, zbavený prachu, mastnot, nátěrů, vosků, mechů a jiných látek, které snižují přídržnost materiálu k podkladu. Savé podklady je nutné ošetřit penetračním nátěrem Primer Gnebo Eco Prim T. Nesavé podklady nebo podklady s nízkou nasákavostí, tj.: staré nátěry, stávající dlažby z keramiky, přírodního kamene, potěry atd. (pokud mají odpovídající přídržnost k podkladu), je nutné ošetřit základním nátěrem Eco Prim Grip nebo Eco Prim T. Tradiční cementové podklady, tj.: cementové a vápenocementové omítky, musí být vyzrálé alespoň jeden týden na každý centimetr tloušťky (vlhkost ≤ 4 CM), pokud nebyly zhotovené s použitím rychlovazných směsí MAPEI, např.: Planitop Fast 330 (pokládka obkladových prvků již po cca 4 hod.). Celková doba vyzrávání tradičních cementových podkladů musí být alespoň 28 dní (vlhkost ≤ 4 CM nebo ≤ 2 CM v případě podkladu s podlahovým vytápěním), pokud nebyly zhotovené s použitím speciálních směsí nebo pojiv MAPEI, jako např.: Topcem, Topcem Pronto,Mapecem nebo Mapecem Pronto. Anhydridové podklady (vlhkost ≤ 0,5 CM nebo ≤ 0,3 CM v případě podkladů s podlahovým vytápěním) a sádrové omítky (vlhkost ≤ 1 CM) musí mít odpovídající pevnost, a po přebroušení musí být ošetřené vhodným základním nátěrem, tj.: Primer G nebo  Eco Prim T.

 

Příprava lepidla Keraflex Maxi S1

Do čisté nádoby nalijte 6,75-7,25 (Keraflex Maxi S1 šedý v pytli 25 kg) nebo 6,25-6,75 (Keraflex Maxi S1 bílý v pytli 23 kg) litrů čisté, studené vody. Nasypte obsah celého balení Keraflex Maxi S1 do vody a směs smíchejte nízkootáčkovým míchacím zařízením, až vznikne homogenní hmota bez hrudek; namíchanou směs nechte 5 minut odstát a znovu ji promíchejte. Takto připravená směs je zpracovatelná po dobu cca 8 hodin (při. +23°C a relativní vlhkosti vzduchu 50%). Je nutné brát v úvahu, že teplota vzduchu a podkladu může zkrátit nebo prodloužit dobu vytvrzení, a také dobu zavadnutí a dobu pro provádění oprav a to i velmi výrazně. Keraflex Maxi S1 je možné použít v rozmezí teplot +5°C až +35°C. Pro zajištění dokonalé přídržnosti naneste na podklad hladkou stranou stěrky nejdříve tenkou vrstvu Keraflexu Maxi S1 a hned potom naneste zubovou stranou stěrky požadované množství Keraflex u Maxi S1. Lepidlo se nanáší nejprve hladkou stranou stěrky a následně zubovou stěrkou. Zvolte takovou stěrku, která zaručuje celoplošné pokrytí rubové strany lepeného prvku. Výběr stěrky závisí na formátu obkladového prvku a rovinnosti podkladu.

Lepení obkladů a dlažeb

V případě zaprášení rubové strany je vhodné obklad nebo dlažbu krátce opláchnout čistou vodou (a nechat oschnout). Obkladový prvek musí být při pokládce důkladně přitlačen do vrstvy tmelu, aby bylo zajištěno celoplošné pokrytí jeho rubové strany a kontakt s lepidlem. Doba zavadnutí lepidla Keraflex Maxi S1 je při standardních podmínkách teploty a vlhkosti prostředí nejméně 30 minut. Případné korekce obkladů a dlažeb musí být provedeny v průběhu cca 45 minut od instalace. Plochy obkládané s použitím lepidla Keraflex Maxi S1 je nutno chránit před působením vody po dobu 24 hodin, před působením mrazu a silného slunečního záření po dobu min. 5-7 dní.

Bodové lepení izolačních materiálů
Při lepení izolačních materiálů je nutno nanést Keraflex Maxi S1 v množství přizpůsobeném nerovnostem podkladu a hmotnosti montovaných panelů. Metoda montáže musí být přizpůsobená požadavkům (bodové,obvodově-bodové, celoplošné lepení).
 
Spárování a těsnění
Obklady mohou být spárovány až po vyschnutí a vytvrzení lepidla (v závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu) po min. 4-8 hodinách, dlažby po min. 24 hodinách (konzultujte s technickým servisem Mapei). Spárování   provádějte s použitím cementových nebo epoxidových tmelů MAPEI, např.: Ultracolor Plus nebo Kerapoxy dostupných v široké barevné škále. Dilatační spáry je nutno vyplnit vhodným silikonovým nebo polyuretanovým
těsnicím tmelem MAPEI, např. Mapesil AC, Mapesil LM, Mapeflex PU 45 FT nebo Mapeflex MS45.
 
Uvedení do provozu:
Plochy mohou být uvedeny do plného provozního zatížení po cca 14 dnech. Nádrže lze napouštět nejdříve po 21 dnech.
 
Technické údaje:
Doba zpracovatelnosti směsi: více než 8 hodin.
Doba zavadnutí: > 30 minut.
Spárování:
– stěny: za 4–8 hodin;
– podlahy: za 24 hodin.
Pochůznost: cca po 24 hodinách.
Provozní zatížení: cca po 14 dnech.
Deformační schopnost dle EN 12004: S1 – deformovatelné.
Barvy: bílá a šedá.
Nanášení: zubovou stěrkou č. 4, 5, 6 nebo 10.
Skladovatelnost: 12 měsíců.
 
Spotřeba:
1,2 kg/m²/1 mm tloušťky vrstvy.

Balení:
Keraflex Maxi S1 šedý v 25 kg papírovýchpytlích.
Keraflex Maxi S1 bílý v 23 kg papírových pytlích.
 
Nákup
Cementové lepidlo Keraflex Maxi S1 dodáváme po ucelených 25 kg baleních v šedé barvě a po ucelených 23 kg baleních v bílé barvě nebo po celých paletách.
 
Doprava
Cementové lepidlo Keraflex zavážíme zdarma 7000,- včetně DPH.  V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037.
 

 

 

 

 

Historie cen

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 944 Kč
Původní cena: 1 180 Kč

Doprava a odběrná místa

Doprava od 8 000 Kč s DPH zdarma.

V případě menší objednávky se výše dopravného určuje na základě místa dodání a kombinace dalších objednaných produktů.

 

Odběrná místa pro výrobce MAPEI:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

Čechy:

MAPEI, spol. s r.o., Zděbradská 78, 251 01  Říčany - Jažlovice

Morava:

MAPEI, spol. s r.o., Smetanova 192, 779 00  Olomouc

 

V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037 nebo napište na email: info@centrum-zatepleni.cz

 
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat