Hmoždinka Bravoll PTH s plastovým trnemOdeslat dotaz
Výrobce:Bravoll
Dostupnost:skladem
Běžná cena:3,63 Kč s DPH
Vaše cena: 3,00 Kč / ks
bez DPH: 2,48 Kč / ks
Zvolte variantu:
Celková cena: 3 Kč s DPH 2 Kč bez DPH
ks


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1-3 prac. dny
Dopravcem: 2-5 prac. dny

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 9 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Ke zboží dále doporučujeme přikoupit

Talířová hmoždinka Bravoll PTH s plastovým trnem určená pro kotvení tepelně izolačních desek z bílého polystyrenu, šedého polystyrenu, soklového polystyrenu ve vnějších teplelně izolačních systémech ETICS. Talířová hmoždinka Bravoll PTH s plastovým trnem je certifikovaná pro stavební materiály tříd A, B s certifikátem ETA 05/0055. Zatloukací rozpěrná hmoždinka je pro rychlou montáž dodávána v předmontovaném stavu s plastovým trnem. Talířová hmoždinka Bravoll PTH je vyrobena z rázuvzdorného polypropylenu. Speciální rozpěrný trn je z vystuženého polyamidu s rozpěrnou zónou rozpínající se do tří stran. Spolehlivé spojení se stěrkovým tmelem zajišťuje tvarové řešení talířku. Flexibilní hlava vyrovnává délkové změny při různých teplotách ve fasádě. Díky malému průměru hmoždinky Bravoll PTH s plastovým trnem je minimalizováno poškození armovací tkaniny. Tyto talířové hmoždinky zajišťují bezpečné a trvalé kotvení, snadnou montáž a zároveň vysokou únosnost. Talířová hmoždinka Bravoll PTH s plastovým trnem zajišťuje stálý přítlak izolačních desek na lepící tmel a zabraňuje zvedání desek od podkladu. Zároveň se snižuje smykové zatížení desek což způsobuje, že se desky nemohou posouvat do stran. Pro stanovení užitné délky kotvící hmoždonky Bravoll PTH s plastovým trnem je třeba brát v úvahu tloušťku izolace a všechny nenosné krycí vrstvy (např. stará omítka, lepidlo). Počet hmoždinek při montáži je závislý na výšce budovy, tvarových charakteristikách budovy, umístění budovy, větrové oblasti a kvalitě podkladu pro kotvení. Pro eliminaci možného prokreslení hoždinek Bravoll PTH s plastovým trnem  skrz fasádu doporučujeme provést zápustnou montáž hmoždinek.

Povrchová montáž Talířové hmoždinky Bravoll PTH s plastovým trnem:

Do předem vyvrtaného a dostatečně čistého otvoru vložíme hmoždinku Bravoll PTH s předmontovaným plastovým trnem a poklepem ji dorazíme k izolantu. Trn zatlučeme tak, aby se talířek hmoždinky zatlačil cca. 2 mm pod povrch izolantu. Abychom předešli nežádoucímu prohnutí tepelné izolace kotvíme izolaci ve všech spojích izolačních desek a jednou až třemi hmoždinkami do plochy desky, vždy v místě naneseného lepidla. Spotřeba hmoždinek na 1m2 je cca 6 - 8 kusů, dle podkladu. U novostavby určíme správnou délku hmoždinky Bravoll PTH s plastovým trnem součtem kotevní hloubky (40 mm třída A,B,C,D, 65 mm třída E), tloušťky izolantu a 20 mm vrstvy lepidla (např.: na zateplení 100 mm polystyrenem použijeme hmoždinky o délce 160 mm). U rekonstrukcí, kde kotvíme přes již stávající omítku (břízolit, štuková nebo minerální omítka) je nutné připočítat sílu této vrstvy do celkové délky hmoždinky (zpravidla 20-30 mm). Celková délka hmoždinky Bravoll PTH s plastovým trnem u rekonstrukce při zateplení 100 mm polystyrenem by tak činila 180 mm (platí pro třídy A,B,C,D). Talířová hmoždinka Bravoll PTH s plastovým trnem musí být vždy ukotvená celou svou rozpěrnou částí ve zdivu. Po ukotvení všech talířových hmoždinek zastěrkujeme viditelné talířky a tepelnou izolaci vhodným fasádním lepidlem a následně vytvoříme s vloženou sklotextilní perlinkou výztužnou armovací vrstvu.

Zápustná montáž Talířové hmoždinky Bravoll PTH s plastovým trnem:

Zápustné kotvení fasádní tepelné izolace je způsob kotvení, který odbourává tepelné mosty a eliminuje možné prokreslení kotvících hmoždinek skrz fasádu. Zápustné kotvení je moderní a v poslední době velmi používaný systém montáže talířových hmoždinek. Do tepelné fasádní izolace  z bílého polystyrenu, šedého polystyrenu nebo soklového polystyrenu vyhloubíme pomocí frézky kruhovou výseč o rozměru 70 mm. V případě použití tepelné fasádní izolace z minerální vlny vyhloubíme pomocí frézky kruhovou výseč o rozměru 65 mm. Následně fasádní desku ukotvíme hmoždinkou Bravoll PTH s plastovým trnem, jejíž talířek zůstává po zavrtání zapuštěn cca. 25 mm od vnější části tepelné izolace. Do vzniklého prostoru přiložíme bílou, šedou polystyrenovou zátku o průměru 70 mm nebo zátku z minerální vlny o průměru 65 mm. Po zaklopení hmoždinek zátkami vznikne ideálně rovná plocha, která je připravena na provedení výztužné armovací vrstvy pomocí správného stěrkového tmelu s vloženou sklotextilní síťovinou. Délku kotvících hmoždinek určujeme podobně jako u povrchové montáže s tím rozdílem, že od celkové délky hmoždinky odečteme 20 mm vzhledem k zapuštění hmoždinky.

Třídy stavebních materiálů, do kterých lze izolaci kotvit hmoždinkami Bravoll PTH s plastovým trnem.

A - beton

B - zdivo z plných cihel

Průměr kotvy: 8 mm

Průmér talíře: 60 mm

Průměr vrtání: 8 mm

Minimální kotevní hloubka: 35 mm

Minimální hloubka vrtání: 45-50 mm

Bodový činitel prostupu tepla χ: 0,000 W/K

Únosnost talířku: 1,6 kN

Tuhost talířku: 0,6 kN/mm

Nákup
Talířovou hmoždinku Bravoll PTH s plastovým trnem dodáváme pouze po uceleném balení. Balení obsahuje 200 ks hmoždinek.
 
Doprava
Talířovou hmoždinku Bravoll PTH s plastovým trnem zavážíme včetně ostaního příslušenství od 5 000,- Kč bez DPH zdarma po celé ČR. V případě menší objednávky se výše dopravného určtuje na základě místa dodání. O přesné ceně dopravy Vás budeme informovat nejpozději do 2 h po obdržení vaší objednávky. Možnost vlastního odběru ve Výrobním závodu v Kuřimi. V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037.

 

 

 

 

 

 

Historie cen

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 3 Kč
Původní cena: 4 Kč

Doprava a odběrná místa

Materiál výrobce LIKOV s.r.o. zavážíme včetně ostaního příslušenství od 9 000 Kč bez DPH zdarma po celé ČR.

V případě menší objednávky se výše dopravného určuje na základě místa dodání. 

Odběrná místa pro výrobce BRAVOLL:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

LIKOV s.r.o., Blanenská 1859, 664 34  Kuřim (okr. Brno-venkov)

 

V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037 nebo napište na email: info@centrum-zatepleni.cz

 

 
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat