Hmoždinka Fischer FIF-KOdeslat dotaz
Výrobce:Fischer
Dostupnost:skladem
Vaše cena: 518,00 Kč / bal
bez DPH: 428,10 Kč / bal
5,18 Kč / ks
bez DPH: 4,28 Kč / ks
Zvolte variantu:
Celková cena: 518 Kč s DPH 428 Kč bez DPH
bal


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1-3 prac. dny
Dopravcem: 2-5 prac. dny

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 10 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Ke zboží dále doporučujeme přikoupit

Talířová hmoždinka Fischer FIF-K s plastovým zatloukacím trnem  je určená pro upevnění tepelně izolačních desek z bílého polystyrenu, šedého polystyrenu a soklového polystyrenu. Talířová hmoždinka Fischer FIF-K s plastovým zatloukacím trnem je certifikovaná pro stavební materiály tříd A, B, C. Talířová hmoždinka s předmontovaným, laminátem vystuženým plastovým trnem. Plastový hřebík zesílený skelnými vlákny snižuje procházející teplo a tím zabraňuje zvýraznění na povrchu omítky. Tvar rozpěrné oblasti talířové hmoždinky Fischer FIF-K s plastovým zatloukacím trnem zajišťuje malou hloubku kotvení a snižuje pracnost vrtání. Předmontovaný plastový zatloukací trn zjednodušuje montáž, umožňuje rychlý postup práce a snižuje časovou náročnost. Integrovaná zatloukací pojistka zabrání předčasnému rozepření hmoždinky a umožňuje tak bezproblémovou montáž. Po naražení hřebu se dřík deformuje řízeným způsobem a díky tomu se správně aplikuje a upevní v podkladovém materiálu. Při montáži do měkkých izolačních panelů doporučujeme talířovou hmoždinku Fischer FIF-K s plastovým zatloukacím trnem kombinovat s talíři DT 90, DT 110 nebo DT 140 pro měkké izolační desky. Talířová hmoždinka Fischer FIF-K s plastovým zatloukacím trnem zajišťuje stálý přítlak izolačních desek na lepící tmel a zabraňuje zvedání desek od podkladu. Zároveň se snižuje smykové zatížení desek což způsobuje, že se desky nemohou posouvat do stran. Pro stanovení užitné délky kotvící hmoždonky Fischer FIF-K s plastovým zatloukacím trnem je třeba brát v úvahu tloušťku izolace a všechny nenosné krycí vrstvy (např. stará omítka, lepidlo). Počet hmoždinek při montáži je závislý na výšce budovy, tvarových charakteristikách budovy, umístění budovy, větrové oblasti a kvalitě podkladu pro kotvení. Pro eliminaci možného prokreslení talířových hmoždinek Fischer FIF-K s plastovým zatloukacím trnem  skrz fasádu doporučujeme provést zápustnou montáž hmoždinek.    

Povrchová montáž Talířové hmoždinky Fischer  FIF-K s plastovým zatloukacím trnem:

Do předem vyvrtaného a dostatečně čistého otvoru vložíme hmoždinku Fischer FIF-K s předmontovaným plastovým trnem a poklepem ji dorazíme k izolantu. Trn zatlučeme tak, aby se talířek hmoždinky zatlačil cca. 2 mm pod povrch izolantu. Abychom předešli nežádoucímu prohnutí tepelné izolace kotvíme izolaci ve všech spojích izolačních desek a jednou až třemi hmoždinkami do plochy desky, vždy v místě naneseného lepidla. Spotřeba hmoždinek na 1m2 je cca 6 - 8 kusů, dle podkladu. U novostavby určíme správnou délku hmoždinky Fischer  FIF-K s plastovým zatloukacím trnem součtem kotevní hloubky (40 mm třída A,B,C,D, 65 mm třída E), tloušťky izolantu a 20 mm vrstvy lepidla (např.: na zateplení 100 mm polystyrenem použijeme hmoždinky o délce 160 mm). U rekonstrukcí, kde kotvíme přes již stávající omítku (břízolit, štuková nebo minerální omítka) je nutné připočítat sílu této vrstvy do celkové délky hmoždinky (zpravidla 20-30 mm). Celková délka hmoždinky Fischer FIF-K s plastovým zatloukacím trnem u rekonstrukce při zateplení 100 mm polystyrenem by tak činila 180 mm (platí pro třídy A,B,C,D). Talířová hmoždinka Fischer FIF-K s plastovým zatloukacím trnem musí být vždy ukotvená celou svou rozpěrnou částí ve zdivu. Po ukotvení všech talířových hmoždinek zastěrkujeme viditelné talířky a tepelnou izolaci vhodným fasádním lepidlem a následně vytvoříme s vloženou sklotextilní perlinkou výztužnou armovací vrstvu.

Zápustná montáž Talířové hmoždinky Fischer FIF-K s plastovým zatloukacím trnem:

Zápustné kotvení fasádní tepelné izolace je způsob kotvení, který odbourává tepelné mosty a eliminuje možné prokreslení kotvících hmoždinek skrz fasádu. Zápustné kotvení je moderní a v poslední době velmi používaný systém montáže talířových hmoždinek. Do tepelné fasádní izolace vyhloubíme pomocí frézky kruhovou výseč o rozměru 70 mm. Následně fasádní desku ukotvíme hmoždinkou Fischer FIF-K s plastovým zatloukacím trnem, jejíž talířek zůstává po zavrtání zapuštěn cca. 20 mm od vnější části tepelné izolace. Do vzniklého prostoru přiložíme bílou nebo šedou polystyrenovou zátku o průměru 70 mm. Po zaklopení hmoždinek zátkami vznikne ideálně rovná plocha, která je připravena na provedení výztužné armovací vrstvy pomocí správného stěrkového tmelu s vloženou sklotextilní síťovinou. Délku kotvících hmoždinek určujeme podobně jako u povrchové montáže s tím rozdílem, že od celkové délky hmoždinky odečteme 20 mm vzhledem k zapuštění hmoždinky.

 Třídy stavebních materiálů, do kterých lze izolaci kotvit hmoždinkami Fischer FIF-K s plastovým zatloukacím trnem.

- Beton

- Dutinové panely z lehčeného betonu

- Svisle děrované cihly

- Děrované vápenopískové cihly

- Plné vápenopískové cihly

- Přírodní kámen s celistvou strukturou

- Plné tvárnice z lehčeného betonu

- Plná cihla

Průměr kotvy: 8 mm

Průměr talíře: 58 mm

Průměr vrtání: 8 mm

Minimální kotevní hloubka: 35 mm

Nákup

Talířové hmoždinky Fischer FIF-K s plastovým zatloukacím trnem dodáváme pouze po uceleném balení 100ks.
 
Doprava
Hmoždinky Fischer jsou expedovány po ucelených baleních. Cena za dopravu se účtuje individuálně dle objednaného množství hmoždinek a místa dodání. V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na infolice 773 687 037. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Historie cen

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 518 Kč
Původní cena: 11 Kč

Doprava a odběrná místa

Hmoždinky Fischer jsou expedovány po ucelených baleních zdarma od 6 000 Kč. V případě menší objednávky se cena za dopravu účtuje individuálně dle objednaného množství hmoždinek a místa dodání.
 

Odběrná místa pro výrobce Fischer:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

fischer international s.r.o., Průmyslová 1833, 25001 Brandýs nad Labem

 
 
 
 
 
 
 
 
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na infolice 773 687 037.

 

 
 
 

 
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat