Hmoždinka Koelner KI/10 s plastovým trnemOdeslat dotaz
Výrobce:Likov
Dostupnost:skladem
Vaše cena: 645,00 Kč / bal
bez DPH: 533,06 Kč / bal
2,58 Kč / ks
bez DPH: 2,13 Kč / ks
Zvolte variantu:
Celková cena: 645 Kč s DPH 533 Kč bez DPH
bal


Orientační doba dodání

Osobní odběr: 1-3 prac. dny
Dopravcem: 2-5 prac. dny

Doprava zdarma

Objednejte alespoň za 9 000 Kč a zboží vám
dovezeme zdarma. Ostatní podmínky dopravy.


Ke zboží dále doporučujeme přikoupit

Talířová hmoždinka Koelner KI/10 s plastovým trnem je vhodná pro upevnění tepelně izolačních desek z bílého polystyrenu, šedého polystyrenu, soklového polystyrenu v kontaktním zateplovacím systému – ETICS. Kotvící hmoždinka Koelner KI/10 s plastovým trnem je certifikovaná pro stavební materiály tříd A, B, C s certifikátem ETA – 07/0291 a AT –15 –3248/98 + ANEX. Hmoždinka je dodávána v předmontovaném stavu s plastovým trnem v hmoždince. Talířová hmoždinka Koelner KI/10 s plastovým trnem zajišťuje stálý přítlak izolačních desek na lepící tmel a zabraňuje zvedání desek od podkladu. Zároveň se snižuje smykové zatížení desek což způsobuje, že se desky nemohou posouvat do stran. Pro stanovení užitné délky kotvící hmoždonky Koelner KI/10 s plastovým trnem je třeba brát v úvahu tloušťku izolace a všechny nenosné krycí vrstvy (např. stará omítka, lepidlo). Počet hmoždinek při montáži je závislý na výšce budovy, tvarových charakteristikách budovy, umístění budovy, větrové oblasti a kvalitě podkladu pro kotvení.  Montáž talířové hmoždinky Koelner KI/10 s plastovým trnem lze  provést dvěma způsoby. A to buď povrchovou montáží či zápustnou montáží. Pro eliminaci možného prokreslení hoždinek skrz fasádu doporučujeme provést zápustnou montáž hmoždinek.

Povrchová montáž Talířové hmoždinky Koelner KI/10 s plastovým trnem:

Do předem vyvrtaného a dostatečně čistého otvoru vložíme hmoždinku Koelner KI/10 s předmontovaným plastovým trnem a poklepem ji dorazíme k izolantu. Trn zatlučeme tak, aby se talířek hmoždinky zatlačil cca. 2 mm pod povrch izolantu. Abychom předešli nežádoucímu prohnutí tepelné izolace kotvíme izolaci ve všech spojích izolačních desek a jednou až třemi hmoždinkami do plochy desky, vždy v místě naneseného lepidla. Spotřeba hmoždinek na 1m2 je cca 6 - 8 kusů, dle podkladu. U novostavby určíme správnou délku hmoždinky Koelner KI/10 s plastovým trnem součtem kotevní hloubky (25 mm třída A,B,C), tloušťky izolantu a 20 mm vrstvy lepidla (např.: na zateplení 100 mm polystyrenem použijeme hmoždinky o délce 160 mm). U rekonstrukcí, kde kotvíme přes již stávající omítku (břízolit, štuková nebo minerální omítka) je nutné připočítat sílu této vrstvy do celkové délky hmoždinky (zpravidla 20-30 mm). Celková délka hmoždinky u rekonstrukce při zateplení 100 mm polystyrenem by tak činila 180 mm (platí pro třídy A,B,C). Talířová hmoždinka musí být vždy ukotvená celou svou rozpěrnou částí ve zdivu. Po ukotvení všech talířových hmoždinek zastěrkujeme viditelné talířky a tepelnou izolaci vhodným fasádním lepidlem a následně vytvoříme s vloženou sklotextilní perlinkou výztužnou armovací vrstvu.

Zápustná montáž Talířové hmoždinky Koelner KI/10 s plastovým trnem:

Zápustné kotvení fasádní tepelné izolace je způsob kotvení, který odbourává tepelné mosty a eliminuje možné prokreslení kotvících hmoždinek skrz fasádu. Zápustné kotvení je moderní a v poslední době velmi používaný systém montáže talířových hmoždinek. Do tepelné fasádní izolace vyhloubíme pomocí frézky kruhovou výseč o rozměru 70 mm. Následně fasádní desku ukotvíme hmoždinkou Koelner KI/10 s plastovým trnem, jejíž talířek zůstává po zavrtání zapuštěn cca. 25 mm od vnější části tepelné izolace. Do vzniklého prostoru přiložíme bílou nebo šedou polystyrenovou zátku o průměru 70 mm. Po zaklopení hmoždinek zátkami vznikne ideálně rovná plocha, která je připravena na provedení výztužné armovací vrstvy pomocí správného stěrkového tmelu s vloženou sklotextilní síťovinou. Délku kotvících hmoždinek určujeme podobně jako u povrchové montáže s tím rozdílem, že od celkové délky hmoždinky odečteme 20 mm vzhledem k zapuštění hmoždinky.

Třídy stavebních materiálů, do kterých lze izolaci kotvit hmoždinkami Koelner KI/10 s plastovým trnem.

A - beton

B - kámen, plná cihla

C - plná cihla, silikátové cihly

Minimální spotřeba: 6 ks/m2.

Kotevní hloubka: 25 mm

Průměr dříku: 10 mm

Průměr talířku: 60 mm

Nákup
Talířovou hmoždinku Koelne KI/10 s platovým trnem dodáváme pouze po uceleném balení. Balení obsahuje 250 ks hmoždinek.
 
Doprava
Talířová hmoždinka Koelner KI/10 s plastovým trnem je expedována po ucelených baleních. Doporučujeme nakoupit kotvící  hmoždinku Koelner KI/10 s plastovým trnem společně s fasádním polystyrenem a dalším potřebným příslušenstvím pro zateplení fasády nebo soklu pro sjednocení závozu a minimalizaci ceny dopravy. V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na infolice 773 687 037.

 

 

Historie cen

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 645 Kč
Původní cena: 3 Kč

Doprava a odběrná místa

Materiál výrobce LIKOV s.r.o. zavážíme včetně ostaního příslušenství od 9 000 Kč bez DPH zdarma po celé ČR.

V případě menší objednávky se výše dopravného určuje na základě místa dodání.

 

Odběrná místa pro výrobce LIKOV s.r.o.:

Pro výdej zboží je nutné vygenerovat nové číslo zakázky, které Vám sdělíme po uhrazení vystavené faktury.

LIKOV s.r.o., Blanenská 1859, 664 34  Kuřim (okr. Brno-venkov)

 

V případě nejasností volejte naši infolinku 773 687 037 nebo napište na email: info@centrum-zatepleni.cz

 
Specialista na zateplení

Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.


Můžete nám důvěřovat